AB Milletvekillerinden Bitcoin Sınırlaması Teklifi

ab milletvekillerinden bitcoin sinirlamasi teklifi

Kripto para birimleri artık bankalar tarafından da benimsenmeye başladıkça, hükümetler finans sistemini kontrol altında tutmak için yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Avrupa Yeşiller Partisi milletvekilleri, kripto borç verenler için yüksek sermaye gereksinimini yasallaştırarak yeni bir düzenleme getirmek istiyor.

Avrupa Birliği Kripto Borç Verenlere Yüksek Sermaye Gereksinimi Getirecek

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsendiği Avrupa Birliği’nde son dönemde kripto düzenlemeleri hız kazanmış durumda. Son olarak kara para aklamayı önlemek için yeni bir düzenleme üzerinde çalışan Avrupa Birliği (AB) bankaları, çarşamba günü yayımlanan bir finansal hizmetler yasasından önerilen değişiklikler kapsamında üst limitler ve yüksek sermaye gereksinimleri ile karşı karşıya kalacak.

ab milletvekillerinden bitcoin sinirlamasi teklifi 2

Yeşiller Partisi milletvekili Ville Niimistö tarafından masaya yatırılan planlara göre şu anda uluslararası standart belirleyiciler olan Basel Bankacılık Denetleme Komitesi tarafından danışılan sermaye normlarını öngörmeyi hedefliyor. 11 Ağustos 2022 tarihli bir belgede belirtilen planlara göre, gereğinden fazla volatil ya da riskli görülen ve toplu olarak 2. sınıf olarak bilinen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto varlıkları, mümkün olan en temkinli derecelendirmeye sahip olacak. Aslında bu düzenleme şirketlerin kripto varlıklara dayalı olarak borç veremeyecekleri anlamına geliyor. Söz konusu planların yasalaşması için Aralık ayında bir oylamanın yapılması ve oylamada çoğunluk tarafından kabul edilmesi gerekiyor.Detaylar geliyor…

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
367.815,02 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
24.502,53 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.376,84 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
7,89 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
617,38 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala