AB Düzenleyicisi, Tokenize Varlıklar için Geri Bildirim İstiyor

ab duzenleyicisi tokenize varliklar icin geri bildirim istiyor

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), paydaşlar için yeni bir talepte bulundu. Paydaşların yorumlarının istendiği talebe en geç 4 Mart günü geri dönüş yapmaları gerekiyor. AB piyasa düzenleyicisi, tokenize edilmiş varlıklarla ilgili bu kez paydaşların fikrini alacak.

AB Düzenleyicisi, Tokenize Varlıklar için Paydaşlara Fikir Sordu

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), tokenize edilmiş menkul kıymetlerin takasında ve ticaretinde Blockchain teknolojisinin kullanımına dair sunumlar istiyor. Bu sunumları paydaşlardan talep eden ESMA, tokenize edilmiş menkul kıymetleri barındırmak için düzenlemelerin değiştirilmesi gerekip gerekmediği konusunda sonrasında karar verecek.

ab duzenleyicisi tokenize varliklar icin geri bildirim istiyor 2

ESMA’nın burada esas hedefi, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanılarak alınıp satılan menkul kıymetler için etkili olması adına mevcut kuralların değiştirilip değiştirilmemesi gerektiğine karar vermek.

Ajansın “DLT Pilotu”, bir Blockchain’de depolanana verilerin nasıl daha güvenli, verimli ve uyundu maliyetli menkul kıymet alım satımı ve takası sağlayabileceğini keşfedecek. Bunun 2023 yılında başlaması bekleniyor.

Başta da söylediğimiz gibi, paydaşların yorumlarını iletmek için 4 Mart’a kadar vakitleri var. Gelecek yorumlar ve ESMA’nın kararı da mart ayından sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.218,39 TL 3,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.945,17 TL 6,19%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.954,02 TL 4,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,64 TL 4,55%
solana
Solana (SOL) 1.316,25 TL 13,12%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 6,51%
terra-luna
Terra (LUNA) 895,91 TL 1,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,35 TL 6,09%
Bağlantıyı kopyala