AB Bankaları, Kripto Konusunda Daha Katı Kurallarla Karşı Karşıya

ab bankalari kripto konusunda daha kati kurallarla karsi karsiyaerf

Kripto para sektörü birçok alanda benimsenmeye başladı. Bu alanlardan biri de bankalar. Dünya genelinde de birçok banka kripto para birimleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor. Çıkan haberlere göre; AB politika yapıcıları, kripto tutan bankalar için yüksek riskli hükümleri küresel denetim çerçevesiyle uyumlu hale getiriyor.

AB Bankaları, Kripto Konusunda Daha Katı Kurallar Uygulanabilir

Milletvekilleri Avrupa Parlamentosu komitesi oylamasında kripto tutan bankaların sermaye gereksinimlerini sağlamak için katı yasalara uyması gerekeceğine karar verdi.

ab bankalari kripto konusunda daha kati kurallarla karsi karsiyasdffs

Geleneksel kurumlar için finansal sermaye gereksinimlerini kapsayan bir yasa tasarısında, bankaların kripto varlık risklerine yüzde 1.250’lik bir risk ağırlığı uygulaması gerektiğini öneren oylamadan önce bir değişiklik yapıldı. Bu kurallar yürürlüğe girdiğinde bankaların sermaye rezervlerinin tamamını karşılayabilmeleri anlamına geliyor.

Avrupa Komisyonu’nun “kripto varlıklar için özel bir ihtiyatlı muameleye ihtiyaç olup olmayacağını gözden geçirmesi ve uygunsa, bu amaçla bir yasa teklifi kabul etmesi” gerektiğini belirtiyor. İsviçre merkezli grup aralık ayında bankaların dijital varlıklara maruz kalmayı nasıl yönetmesi gerektiğine dair yeni rehberlik öneren bir rapor yayınladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.921,72 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
30.859,23 TL 1,51%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.205,95 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,59 TL 1,86%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 2,22%
okbOKB/TRY
851,02 TL 11,91%
Bağlantıyı kopyala