bitcoinBTC/TRY
739.383,14 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
45.849,33 TL 1,34%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.927,81 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
14,71 TL 5,66%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.845,76 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 1,37%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,55%
solanaSOL/TRY
556,69 TL 3,19%

Paylaş

Aave, stablecoin GHO’yu piyasaya sürdü

Aave stablecoin GHOyu piyasaya surdu2

DeFi protokolü Aave, yeni algoritmik dolara sabitlenmiş stablecoin’i GHO‘yu piyasaya sürdü. Ethereum ana ağında aktif hale getirilen GHO’dan ilk işlemlerde 2,19 milyon dolarlık basım yapıldı. Stablecoin, ETH ve AAVE dahil olmak üzere çok sayıda dijital varlık tarafından desteklenecek.

Aave stablecoin GHOyu piyasaya surdu45

Aave’den stablecoin adımı

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Aave, merkeziyetsiz ve aşırı teminatlı stablecoin olarak tanımladığı GHO’nun lansmanını duyurdu. Stablecoin, ETH ve AAVE dahil olmak üzere çok sayıda dijital varlık tarafından desteklenecek. GHO için düzenlenen topluluk oylamasına 424 katılımcının neredeyse tamamı onay verdi. Yönetişim oylamasının ardından GHO mainnet üzerinde piyasaya sürüldü. GHO’dan ilk işlemlerde 2,19 milyon dolarlık basım yapıldı. GHO, 0,9927 dolarla istenen 1 dolarlık sabitlemenin biraz altında işlem gördü.

Aave, GHO‘yu destekleyen varlıkların şeffaf, doğrulanabilir ve zincir üzerindeki verilerle onaylanabilir olduğu kaydedildi. Platformdan yapılan açıklamada USDT gibi stablecoin’lerin rezervlerindeki belirsizliklere dikkat çekildi. Aave, GHO’da tüm işlemlerin kendi kendini yürüten akıllı sözleşmeler aracılığıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Protokol, GHO’nun gelirinin DAO hazinesini daha da güçlendireceğini belirtti. Yönetimin AAVE ve stkAAVE token sahiplerine emanet edileceğini vurguladı. Algoritmik stablecoin pazarı her geçen gün büyüyor. DeFi protokolü Curve, 4 Mayıs’ta crvUSD’yi piyasaya sürdü. DAI, DefiLlama’nın verilerine göre 4,28 milyar dolarlık piyasa değeriyle dolaşımdaki en büyük algoritmik stablecoin’dir.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala