AAVE Neden Yükseldi? 8 Temmuz 2022

aave neden yukseldi 8 temmuz 2022

Son dönemde kripto para piyasası zor bir süreçten geçiyor. Ancak, bu piyasa ortamında yda ükselen altcoin’ler yok değil. Son 24 saatte yüzde 11’e yakın değer kazanan Aaave (AAVE) de onlardan biri. Piyasa değerine göre en değerli kripto paralar arasında 51’inci olan Aave (AAVE) neden yükseldi?

AAVE Neden Yükseldi? Aave’in Stablecoin Hamlesi

Genel olarak kripto para piyasası toparlanmaya başladı diyebiliriz. Bu süreçte Aave’nin çatı şirketi Aave Companies, GHO isimli yeni bir stablecoin önerisiyle geldi. İşte tam da bu hamle bir süredir zaten yükseliş hareketinde olan AAVE‘nin daha da ivmelenmesine neden oldu. AAVE‘in yükselmesini sağlayan stablecoin hamlesine bir göz atalım.

aave neden yukseldi 8 temmuz 2022d

Şimdi kısaca söz konusu stablecoin ile ilgili detayları bakalım.

Aave’nin planlarına göre GHO stablecoin’i aşırı teminat altında olacak. Aave kullanıcıları, teminat olarak Aave’e sağladıkları varlıkları kullanarak stablecoin’i basabilecek. Bu varlıklar, teminat olarak kullanılırken getiri sağlamaya devam edecek.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov de Aave DAO’nun stablecoin ödünç alan herkesten faiz ödemeleri alarak fayda sağlayacağını belirtmişti.

Yapılan bu açıklamalar da Aave’nin (AAVE) yükselmesini sağladı diyebiliriz. Bununla beraber AAVE‘da gün içerisinde yüzde 11, bir hafta içerisinde ise yüzde 25 oranında bir artış gözlemlendi.

Son olarak CoinGecko’da 51. sırada yer alan Aave (AAVE) haberin yazımı esnasında 70,32 dolardan işlem gördüğünü belirtelim.


Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala