Aave, Blockchain Güvenlik Şirketi FireBlocks ile Ortak Oldu

aave blockchain guvenlik sirketi fireblocks ile ortak oldu

Blockchain sektörü son dönemde hiç olmadığı kadar hızlı büyüyor. Bu büyümenin bir sonucu olarak da her gün yeni ortaklıklara şahit oluyoruz. Son olarak yeni bir ortaklık da Aave’den geldi. Aave dünyanın ilk lisanslı DeFi platformunu başlatmak için Blockchain güvenlik şirketi Fireblocks ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Yeni Aave Arc likidite havuzu, kara para aklamayla mücadele (AML) düzenlemelerine uymak ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) doğrulaması yoluyla başvuru sahiplerini taramak için firmanın beyaz liste çerçevesini kullanacak.

aave blockchain guvenlik sirketi fireblocks ile ortak oldu

FireBlocks ve Aave, DeFi Üzerine Birlikte Çalışacak

Kısa bir süre önce kendi mobil cüzdanını piyasaya çıkaracağını duyuran DeFi protokolü Aave, kripto alanındaki etkinliğini artırıyor. Aave yaptığı basın açıklamasında, düzenleyici uyumlu DeFi’nin kripto para alanına trilyonlarca dolar değerinde geleneksel yatırım sermayesi getirebileceğini söylüyor.

DeFi takipçisi DeFi Lama verilerine göre Aave, toplam kilitli değer (TVL) açısından 13.5 milyar dolar ile tüm projeler arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Diğer taraftan Fireblocks ise Aave Arc için CoinShares, Anubi Digital ve Celsius dahil olmak üzere iki düzineden fazla lisanslı finans kuruluşunu zaten onayladığını açıkladı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 581.863,62 TL 3,95%
ethereum
Ethereum (ETH) 44.496,53 TL 4,15%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.526,73 TL 2,21%
tether
Tether (USDT) 13,82 TL 0,19%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,82 TL 0,02%
solana
Solana (SOL) 1.985,28 TL 5,29%
cardano
Cardano (ADA) 17,13 TL 4,13%
xrp
XRP (XRP) 10,50 TL 3,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 365,72 TL 1,86%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.068,42 TL 5,72%
Bağlantıyı kopyala