bitcoinBTC/TRY
739.022,80 TL 2,74%
ethereumETH/TRY
45.172,98 TL 3,50%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.880,09 TL 1,63%
xrpXRP/TRY
13,91 TL 1,65%
usd-coinUSDC/TRY
27,34 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.182,01 TL 3,60%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,84%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
541,56 TL 4,21%

Paylaş

Luno, Birleşik Krallık’ta işlemleri durdurdu

luno

Kripto para borsası Luno, Birleşik Krallık’ta bazı kullanıcıların işlemlerini durdurdu. Bu hamle, Financial Conduct Authority’nin (FCA) 8 Ekim’de yürürlüğe girecek olan yeni kripto düzenlemelerinin öncesinde geldi.

Birlesik Krallikta kumar onerisine ret2

Luno’dan işlemleri durdurma adımı

Luno Kamu Politikası Başkanı Nick Taylor, yeni kurallar ile borsaların Birleşik Krallık’taki kullanıcılar için çeşitli değişikler yapmak zorunda kalacağını söyledi. Taylor, “Bu durum, bazı kullanıcılar için platform üzerinden yatırım yapma olanağının durdurulmasını içeriyor” ifadesini kullandı. Taylor, şirketin kullanıcılara yatırım fırsatlarını yeniden sunmak için aşamalı bir yaklaşım benimseyeceğini de sözlerine ekledi. Etkilenen borsa kullanıcıları, fonlarını satmaya ve çekmeye devam edebilecek.

FCA, haziran ayında kripto varlıkların pazarlanmasına yönelik yeni kuralları açıkladı. Yeni düzenlemeler, kripto paraların kısıtlı kitlesel pazar yatırımları olarak sınıflandırılmasını ve herhangi reklam veya tanıtımın açık risk uyarıları içermesini gerektiriyor. Düzenleyici kurum, tavsiye veya katılımcı bonusları gibi yatırım teşviklerini kapsayan romosyon dilini yasaklamaya hazırlanıyor. Kripto promosyonlarına açık risk uyarıları konulması ve reklamların yanıltıcı olmaması gerektiğine dikkat çekildi.

FCA Tüketiciler ve Rekabet İcra Direktörü Sheldon Mills, kripto satın alıp almayacaklarına karar vermenin insanlara bağlı olduğunu söylemişti. Mills, yeni kuralların insanlara bilinçli seçim yapmaları için zaman ve doğru risk uyarıları sağladığını dile getirmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala