24.9M ETH’nin Yüzde 55’i Coinbase ve Binance’te

ethereum varliklarinin yuzde 55i iki borsada tutuluyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’den sonra piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum varlıklarının büyük kısmı iki kripto para borsasında toplandı. İşte Ethereum varlıklarının büyük bir kısmının tutulduğu o iki kripto para borsası.

İki Kripto Para Borsasında 13.6 Milyon Ethereum Tutuluyor

Blockchain analitik şirketi olan Nansen verilerine göre, Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) büyük bir kısmı iki borsada toplandı. Nansen verilerine göre Ethereum varlıklarının yüzde 55’i Coinbase ve Binance kripto para borsalarında tutuluyor.

Nansen tarafından sağlanan verilere göre, borsalardaki Ethereum tutarlarının yüzde 35’i Coinbase Exchange’de bulunurken, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’te ise Ethereum varlıklarının yüzde 20’si tutuluyor. Her iki kripto para borsasında, Ethereum varlıklarının toplam yüzde 55’i bulunuyor.

Verilere göre kripto para borsası Kraken’de tutulan Ethereum varlıkları yüzde 7.89’unu oluştururken, Bitfinex kripto para borsasında ise yüzde 7.31 oranında Ethereum varlıkları bulunuyor.

Yine verilere bakıldığında kripto para borsalarında toplamda 24.9 milyon Ethereum (ETH) tutuluyor. Bu tutarın 13,6 milyon ETH’si, yani yüzde 55’i, Coinbase ve Binance’te. Binance’te 4.94 milyon ETH varken, Coinbase’teki ETH miktarı 4.72 milyon.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.690,87 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
33.556,06 TL 0,13%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.203,19 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.476,88 TL 0,11%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,74%
Bağlantıyı kopyala