Anasayfa Haberler 235 dApps’de 3.5 Milyar Dolarlık İşlem Gerçekleştirildi

235 dApps’de 3.5 Milyar Dolarlık İşlem Gerçekleştirildi

Dapp.com'un son raporu, EOS ve TRON'un oldukça hızlı bir büyüme oranına sahip olduğunu ortaya koyuyor. Rapora göre, 235 EOS dApps'te 3.5 milyar dolarlık işlem gerçekleştirildi...

0
dApps

Kripto sektörüne odaklanan büyük bir risk sermayesi şirketi olan Blockchain Capital’in kurucu ortağı Brock Pierce, EOS ve TRON’un, merkezi olmayan uygulamaların sayısına (dApps) ve iki akıllı sözleşme Blockchain protokolündeki aktif kullanıcı sayısına ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

EOS ve TRON Hızla İlerliyor

Geçtiğimiz yıl Ethereum’a (ETH) alternatif olarak, hem EOS hem de TRON geliştiriciler için daha verimli bir ekosistem oluşturmak adına ölçeklenebilirliğe odaklandı. Ethereum ilk büyük akıllı sözleşme protokolü olarak pazarın kontrolünü elinde tutmaya devam ediyor. Buna karşın Dapp.com’un son raporu, EOS ve TRON’un oldukça hızlı bir büyüme oranına sahip olduğunu ve kripto projelerin Ethereum ile aralarındaki farkı kapattığını ortaya koyuyor. Dapp.com’a göre, EOS, 2018’de tüm akıllı sözleşme Blockchain ağları arasında Ethereum, TRON, Cardano ve Steem’e kıyasla en yüksek zincir içi işlem sayısını gördü.

EOS, TRON ve diğer ölçeklenebilirlik odaklı Blockchain projeleri, rakiplerine göre yüksek günlük işlem hacmine sahipler. EOS ve TRON, kendi Blockchain ağlarının uzun vadeli büyümesini ve sürdürülebilirliğini etkileyen kilit rollerin çoğunu üstlenen Masternodes adlı bir düğüm grubuna sahip. EOS Masternodes, EOS dApp ekosistemini genişletmek için kilit rol oynuyor. Hesap kurulumunu ve kaynak borç vermeyi kolaylaştırmak için çeşitli araçlar geliştirdiler. Her iki kripto de en çok diğerlerine göre daha fazla otoriteye sahip olmasından dolayı eleştiriliyor. Masternodes, Ethereum ve Bitcoin gibi diğer yapısal olarak merkezi olmayan kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir merkezileşme düzeyi sunuyor.