bitcoinBTC/TRY
740.647,24 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
45.865,69 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
27,44 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.901,49 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,16 TL 1,62%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.909,82 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,18%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 5,03%

Paylaş

2024’te yürürlükte: Polis kripto paralara el koyabilecek

polis

Birleşik Krallık’ta yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasa tasarısına göre, polis tutuklama yapmadan önce kripto paralara el koyabilecek.

Bu yılın sonlarında yürürlüğe girmesi beklenen Birleşik Krallık’taki yasa tasarısı dikkat çekti. Buna göre, suçla bağlantılı kripto şüphelileri mahkum edilmeden ve tutuklanmadan önce polisin yasa dışı kripto paralara el koymasına izin verilecek.

Yeni Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık Yasası’nın özellikle “varlıkların tespit edildiği, suçla önemli bağlantıların kanıtlanabildiği, ancak soruşturma konusunun Birleşik Krallık’ta adaletle yüzleşmesinin olası olmadığı” durumlarda yararlı olacağı bildirildi. Bu durumun, Birleşik Krallık dışından Birleşik Krallık vatandaşlarını hedef alan suçlular için geçerli olacağı da vurgulandı.

polis

Suç önlemeyi finanse edecek

Keystone Law ortağı Louise Abbott yaptığı açıklamada, “Kolluk kuvvetlerinin kripto varlıklarını bu şekilde kurtarmasını sağlayan bu yeni yasa tasarısı güçlü bir araç olacak ve dijital varlıkların kurtarılmasında önemli bir artış göreceğimiz tahmin ediliyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ele geçirilen kripto paranın büyük bir kısmının Birleşik Krallık’ın gelecekteki ekonomik suç önleme tedbirlerini finanse etmek için kullanılacağı kaydedildi.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala