2022’nin İlk Çeyreğindeki En Aktif Blockchain Yatırımcıları

2022nin ilk ceyregindeki en aktif blockchain yatirimcilariad

Blockchain teknolojisinin gelişme kaydetmesi ile beraber birçok yatırımcı Blockchain alanına yatırım yapmaya başladı. Blockdata tarafından elde edilen verilere göre, 2022’nin 1. çeyreğinde kaydedilen 9.2 milyar dolarlık küresel Blockchain finansmanı ile yatırımcılar Blockchain’e odaklandı.

Genel çerçevede 2022’nin ilk çeyreğinde yaşanan yaklaşık 479 anlaşmaya 9 milyar doların üzerinde yatırım yapıldı ve bu, sermaye açısından 2021’in tamamında dağıtılanın yaklaşık yüzde 40’ına denk geliyor.

Biz de sizler için 2022’nin ilk çeyreğinde blockchain alanındaki en iyi yatırımcıları derledik.

En Aktif Blockchain Yatırımcıları Arasında Hangi İsimler Var?

İşlem sayısına göre 2022’nin ilk çeyreğinde Blockchain alanına en aktif yatırım yapan 3 yatırımcı; Animoca Brands, Coinbase Ventures ve Pantera Capital oldu.

Animoca Brands

Hong Kong merkezli bir oyun yazılımı şirketi ve risk sermayesi şirketi olan Animoca Brands, Web3’e yatırım yapmaya devam etti ve oyun, saklama, altyapı sağlayıcıları, NFT pazaryerleri ve diğer birçok alanda 40’tan fazla anlaşmaya katıldı.

Şirket ayrıca, dijital varlık bankası Sygnum Bank’ın 90 milyon dolarlık A Serisi fonlama turuna 800 milyon dolarlık bir değerlemeyle katıldı. Animoca Brands ayrıca metaverse’deki oyunlarda sanal araziye yatırım yapan ve geliştiren bir firma olan Everyrealm’e de yatırım yaptı.

2022nin ilk ceyregindeki en aktif blockchain yatirimcilariD

Coinbase Ventures

Coinbase Ventures, Web3’ün gelişimini desteklemek ve ölçeklendirmek için altyapı sağlayan şirketlere bakarak 30’dan fazla anlaşmaya yatırım yapan çok aktif bir çeyrek dönem geçirdi.

En son olarak, daha önce açık kaynaklı Diem Blockchain’ine projesinde yer alan eski Meta Çalışanları tarafından kurulan bir layer 1 Blockchain’i olan Aptos’a 200 Milyon Dolarlık A Serisi turuna katıldı.

2022nin ilk ceyregindeki en aktif blockchain yatirimcilariQ

Pantera

Pantera, 50 milyon dolarlık B Serisi turunu 240 milyon dolarlık bir değerlemeyle Güney Afrika kripto borsası VALR’a yönlendirdi. Ayrıca, şimdi şirkete 10 milyar doların biraz üzerinde değer veren bir Blockchain geliştirici platformu olan Alchemy’ye 200 milyon dolarlık D Serisi turuna katıldı.

Ek olarak, Coinbase Ventures ve Pantera, Amber Group küresel dijital varlık platformunu 3 milyar dolar olarak değerlendiren en son 200 milyon dolarlık B Serisi turuna katıldı.

2022nin ilk ceyregindeki en aktif blockchain yatirimcilariDD
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
324.209,34 TL 2,45%
ethereumETH/TRY
17.857,87 TL 4,87%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.627,50 TL 2,47%
binance-usdBUSD/TRY
16,69 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 1,23%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 3,64%
solanaSOL/TRY
552,06 TL 4,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 2,55%
Bağlantıyı kopyala