2021 Yılında Hangi Milyarder, Nasıl Tahminlerde Bulundu?

2021 yilinda hangi milyarder nasil tahminlerde bulundu

2021 yılı kripto para sektöründe birçok önemli gelişmeye imza atıldığı bir yıl oldu. Önde gelen milyarderler 2021 yılında kripto para sektörü ile ilgili olarak birçok tahminlerde bulundu. Size aktaracağımız bu milyarderler, kripto para birimi tahminlerinde haklı çıkan isimler. Peki hangi milyarder, nasıl tahminlerde bulundu bir göz atalım;

Dogecoin Sahipleri Kârlarını BTC’ye Çevirmeli (Barry Silbert)

8 Mayıs 2021 tarihinde Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert, meme kripto para birimini Dogecoin için Twitter üzerinden bir açıklama yapmıştı. Barry Silbert, Dogecoin sahiplerini kârlarını Bitcoin‘e çevirmeye çağırdı. Silbert’in tweetinden sonra kripto para birimi yüzde 40 düşüş yaşamıştı.

Bitcoin 69.000 Dolara Ulaştı (Elon Musk)

Çok uzak bir tarihe gitmeden Elon Musk‘ın yaptığı tahminin gerçekleştiğini hatırlayacağız. 22 Ekim 2021 tarihinde Elon Musk, bir çiftin yatakta yatarken ve 69.000 dolardan Bitcoin‘i gösteren bir ekrana baktığını gösteren bir meme yayınlamıştı. Bu paylaşımın ardından sadece bir ay sonra lider kripto para birimi Bitcoin 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.    

Solana’yı 3 Dolardan Satın Almak (Sam Bankman-Fried) 

Kripto para piyasası içerisinde en zengin milyarderler arasında yer alan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Ocak ayında Solana’nın (SOL) 3 dolarda aşırı değerli olduğunu iddia eden eleştirmenlere yanıt vermişti. Sam Bankman-Fried, yanıtı şu şekilde;

Sam Bankman-Fried‘ın bu paylaşmı ile beraber Solana yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. Öyle ki Solana bu çağrıdan sonra yüzde 5,733 oranında bir artış yaşadı.

Bitcoin ETF’sini ABD Düzenleyicileri Onaylayacak (Mike Novogratz) 

Şubat ayında, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun bu yıl ABD’de başlatılacağını doğru bir şekilde tahmin etti.

Son olarak 2021 yılında birçok şirket ETF başvurusunda bulundu. Hangi şirket ne zaman ETF başvurusunda bulundu süreçleri nasıl ilerliyor diye merak ederseniz haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala