Anasayfa Haberler 2020 ABD Başkanlık Seçimindeki Adaylar ve Bitcoin Tutumları

2020 ABD Başkanlık Seçimindeki Adaylar ve Bitcoin Tutumları

2020 ABD Başkanlık seçiminin adayları yavaş yavaş belli olmaya başladı. ABD Başkanlık adaylarının Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için tutumları ise elbetteki büyük merak konusu...

0

Starbucks şirketi eski CEO’su Howard Schultz, 2020 ABD Başkanlık seçimine katılacağını açıkladı. Seçimde bağımsız olarak çalışmalarını yürüteceğini belirten Schultz, ülkesini çok sevdiğini ve ülkesi için çalışmalara şimdiden başladığını Twitter üzerinden duyurdu.

Diğer Adaylar

Şuana kadar başkanlık için seçimlerde yer alacağını belirten adayların kripto tutumu tüm piyasa açısından önemli. ABD başkanı olacak olan kişi, dijital varlıklara daha önceden de ilgili ise varlıkların seyri değişecektir. John McAfee’de başkanlık için aday olacağını duyurmuştu. McAfee kripto paralara karşı çok ilgili bir yatırımcı. Açıklamasında da kripto varlıkların kullanım oranını arttıracağını belirtmişti. Hakkında soruşma açılan McAfee şuanda yurt dışında.

Howard Schultz yönetimde olduğu dönemlerde kripto varlıklar ile ilgili çeşitli açıklamalar yapmıştı. Starbucks şirketi belkide dünya üzerinde Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi gereken şirketlerin başında geliyordu. Howard Schultz’un görüşleri ise tam tersiydi. Blok zincirine karşı olumlu yaklaşan yeni başkan adayı, Bitcoin’in gelecekte bir para birimi olamayacağını açıklamıştı. Starbucks şirketi geçtiğimiz yıl Bakkt dijital varlık ekonomik sistemine katılan önemli şirketlerin başında geliyor. Bu durum basında müşterilerin Bitcoin ile ürün alabileceği fikrini akıllara getirse de yönetim bu haberlerin önüne geçmişti. 2020 seçimlerinde ki bir diğer aday ise Demokrat Elizabeth Warren. Warren’da kripto paralara karşı sert tutum seyredenlerden.