Anasayfa Haberler 2019, SEC için Kriptoya Odaklanılmış Bir Yıl Olacak

2019, SEC için Kriptoya Odaklanılmış Bir Yıl Olacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için 2019'un ağırlıklı olarak kripto endüstrisine odaklanılan bir yıl olması gündemde...

0
SEC 2019

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2019 boyunca kripto endüstrisi üzerine yoğunlaşacak. Komisyon tarafından ilan edilen resmi bir açıklamaya göre, SEC’in Uyumluluk Denetleme ve Soruşturma Bürosu’nun (OCIE) altı “OCIE’nin 2019’daki Öncelikli Soruşturmaları için Konular” arasında dijital varlıklar yer alıyor.

Kripto Pazarı Yakından Takip Edilecek

SEC, gelişmekte olan kripto pazarını yakından takip edecek ve pazarı yasalarla uyumlu hale getirmek için çalışmalar yapacak. Dijital varlıkların alım satım işlemleri, portföy yönetimi, müşteri fonları ve varlıklarının güvenliği, müşteri portföylerinin fiyatlandırılması, kripto şirketlerinin iç kontrollerinin SEC tarafından incelenmesi gündemde. Bu süreçte OCIE, asıl odaklanılması gereken sorunlarla mücadele için önemli kripto katılımcılarını belirleyecek.

Geçmişte SEC Başkanı Jay Clayton, ICO’lara ilişkin konuşmuş, etkili olabileceklerini, ancak menkul kıymetler kanununa uymaları gerektiğinin altını çizmişti. SEC Başkanı’na göre, ICO’lar geleneksel finans sisteminin içindekilere göre yatırımcılara daha düşük koruma sunuyor. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, SEC, İnovasyon ve Finansal Teknoloji Strateji Merkezi’ni (FinHub) başlattığı duyurmuştu. FinHub’ın, dağıtılmış muhasebe teknolojisi ve dijital varlıklar dahil olmak üzere SEC’in fintech ile ilgili alanlara katılımını kolaylaştırmak için bir köprü olması amaçlanıyor.