190 Milyon Dolarlık Nomad Hacki için Ödül Açıklaması 

nomad saldirinin ardindan yuzde 10 odul sunuyorad

Nomad bridge üzerinde yaşanan bir hack saldırısı, milyonlarca dolar değerinde kripto varlığın çıkışına neden oldu. Bu hack olayı ile ilgili olarak yeni gelişmelerde yaşanıyor. Nomad, hacklenen fonların iadesi için yüzde 10’a varan bir ödül açıkladı.

Nomad, Saldırının Ardından Yüzde 10 Ödül Sunuyor

Kripto şirketi Nomad, geçtiğimiz günlerde yaşanan 190 milyon dolarlık hackte çalınan fonları kurtarabilmek için bir ödül sunuyor. Nomad’dan yapılan açıklamaya göre, çalınan tokenların en az yüzde 90’ını iade edenler, saldırgan yerine güvenlik açıklarını tespit etmeye çalışan beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı olarak görülecek.

İade edilenden kalan 10 ise ödül olarak verilecek.

nomad blog large 1659419680541 1

Nomad şu anda köprüden fon çalanları tespit etmek için TRM Labs ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyor ve çalınan tüm fonların iade edilmesini sağlamak için gerekli tüm önlemleri alacak.

Ayrıca Nomad, köprü saldırısından geri alınabilir fonları kabul etmek ve korumak için Anchorage Digital ile ortaklık kurdu.

Nomad’ın kurucu ortağı ve CEO’su Pranay Mohan, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Kriptodaki en önemli şey topluluktur ve bir numaralı hedefimiz köprülü kullanıcı fonlarını geri yüklemektir. Bu çabayı desteklemek için, istismar edilen fonların yüzde 90’ını veya daha fazlasını iade eden herhangi bir tarafa beyaz şapkalı muamelesi yapacağız. Beyaz şapkalıları yargılamayacağız. Ancak diğer tüm kötü niyetli aktörleri yasalar çerçevesinde sonuna kadar takip etmek için ortaklarımız, istihbarat şirketlerimiz ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
413.525,49 TL 4,52%
ethereumETH/TRY
30.123,98 TL 6,62%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
5.663,50 TL 3,79%
xrpXRP/TRY
6,62 TL 3,95%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
9,14 TL 5,89%
solanaSOL/TRY
721,99 TL 6,44%
polkadotDOT/TRY
156,88 TL 5,72%
Bağlantıyı kopyala