1,8 Milyar Dolarlık ETH, BTC ve USDT Piyasadan Çıktı

18 milyar dolarlik eth btc ve usdt piyasadan cikti

Kripto para piyasası son zamanlarda büyük çıkışlarla karşı karşıya. Bu, trader’ların borsalara olan güvenini kaybetmesine bağlanıyor. 1,8 milyar dolarlık son çıkış da bunun bir göstergesi.

ETH, BTC ve USDT Arasında En Büyük Çıkış ETH’de Görüldü

Glassnode‘un verilerine göre; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether’den (USDT) yaklaşık 1,8 milyar dolarlık çıkış yaşandı. Burada en büyük çıkışın 784.3 milyon dolar ile Ethereum’da olduğunu görüyoruz. Ethereum’u ise 698.6 milyon dolar ile Bitcoin takip ediyor.

Bu arada girişlere baktığımızda ise Bitcoin‘e 637.3 milyon dolarlık, Ethereum‘a 621.9 milyon dolarlık ve Tether‘e 691.3 milyon dolarlık girişlerin olduğunu görüyoruz.

Burada, olumlu bir gelir akışıyla Tether’in öne çıktığını görüyoruz. Bu da iki farklı anlama gelebilir;

Trader’lar USDT varlıklarıyla daha fazla kripto para birimi satın alabilir,
ya da
Hazine, varlığın fiyatını dengelemek için dolaşıma daha fazla para salıyor olabilir.

Burada trader’ların fonlarını borsadan neden uzaklaştırmayı seçtiğine de bakmak gerekiyor. Borsaların son zamanlarda düzenleyiciler nedeniyle karşı karşıya oldukları kısıtlamalar yatırımcılarda paniğe neden olmuş olabilir.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.212,16 TL 0,19%
ethereumETH/TRY
33.663,60 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,47%
bnbBNB/TRY
6.229,08 TL 0,36%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,62%
xrpXRP/TRY
8,56 TL 3,03%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,61%
staked-etherSTETH/TRY
33.599,26 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala