10.000 NFT’den Sanat Eseri Oluşturuldu

10 000 nftden sanat eseri olusturuldu

Bir Twitter kullanıcısı, “Lazy Lions” koleksiyonundan 10.000 NFT‘nin bir araya geldiği “Sağ Tıkmozaiğini yayınladı. Mozaiğin oluşturucusu; kriptonun sadece finansal değil, sanatsal özelliklerini göstermek istediğini dile getirdi.

Bu görsel, farklı mecralarda paylaşılmakta ve viral hale gelmekle beraber; 800.000 beğeniyi geçti. Şu sıralar, Twitter kanalları üstünde birçok kullanıcı NTF‘lerden sanatsal içerikler oluşturuyor. Bu kişiler, görsel ve dijital tabloları paylaşarak yeni bir sanat akımı ortaya çıkarmak için bir araya geldiklerini söylüyor.

NFT Sanat Eseri Almayı Savunanlar ve Karşıtlar Arasında Direnç Oluştu

Sağ Tık” teriminin; kripto takipçileri tarafından, farklı ve derin anlam ifade ettiği söyleniyor. “Sağ Tık“ın anlamsal olarak, NFT‘lere binlerce dolar harcayanlar ve sağ tıklayarak kaydedenler arasında bir ayrımı simgelediği söyleniyor.

NFT‘ye aktarılan sanat eserleri, dijital pazar yerlerinde alıcılarla buluşuyor. Buna, dünyanın en geniş sanat eseri tabanına sahip olan OpenSea gibi NFT pazaryerleri ev sahipliği yapıyor. Birçok şirket ve kuruluş NFT marketine girmiş olsa da sosyal medyada NFT sahipleri ile “Sağ Tık” görüşüne sahipler arasında bir dirençten söz ediliyor. Bu direncin, NFT‘lere binlerce dolar harcamayı reddedenlerin oluşturduğu “Sağ Tık” mozaiği gibi eserlerin ortaya çıkmasıyla daha da güçlendiği iddia ediliyor.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 671.089,93 TL 0,08%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.037,09 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.585,27 TL 1,92%
tether
Tether (USDT) 13,67 TL 0,19%
solana
Solana (SOL) 2.663,67 TL 0,54%
cardano
Cardano (ADA) 18,64 TL 2,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,68 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 10,86 TL 4,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 377,65 TL 3,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 888,89 TL 9,88%
Bağlantıyı kopyala