Zcash Nedir? Zcash Hakkında Detaylı Bilgi

8 Ocak 2017
181 Görüntülenme

Zcash nedir, madenciliği nasıl yapılır, zcash hangi kod yapısını kullanır, zcash bilgilerin gizliliğini nasıl sağlar, zcash!i kimler geliştirdi sorularının ve daha fazlasının cevabı bu yazımızda.

Zcash sıfır bilgi güvenliği kullanan ilk açık, izinsiz finansal sistemdir.

İlk Zcash istemcisi piyasaya sürüldü ve şu anda Linux için bir komut satırı aracı olarak mevcut. Zcash’i denemek için bu indir linkini kullanabilirsiniz. Zcash’ın akran tarafından gözden geçirilmiş şifreleme araştırmasına dayandığını unutmayın, ancak yine de deneysel bir teknolojidir. Devam eden gelişmeleri takip ya da ziyaret etmek için Zcash topluluk geliştirici sohbet sayfası.  Zcash protokolü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zcash Nedir? Nereden Satın Alınır?

Güvenlik açığı kritik bir durumda, bu web sitesinde bir bildirim yayınlayacağız. Ayrıca, Twitter sayfasında up-to-güncel bilgiler yayın yapacak ve Zcash istemci yerleşik uyarı sistemi aktive edilebilir. Bir Dosya sorunu ya da bize e-posta hataları bildirmek için linkleri kullanabilirsiniz.

Zcash Nedir?

Zcash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Zcash, işlemlerin gizliliğini ve seçici şeffaflığını sunan merkezi olmayan ve açık kaynak kodlu bir kimlik doğrulama özelliğidir. Protokol Ekim 2016’da piyasaya sürüldü ve gözden geçirilmiş kriptografik araştırmaya dayandı ve Bitcoin Core’un savaş test edilmiş kod tabanına dayanan açık kaynaklı bir platformda bir güvenlik uzmanı mühendis ekibi tarafından inşa edildi.

Bitcoin para için http’ye benziyorsa, Zcash https’tir. Zcash, toplam ödeme gizliliği sağlarken, halen halka açık bir blokçü kullanarak ademi merkezi bir ağ sürdürmektedir. Bitcoin’den farklı olarak Zcash işlemleri, gönderene, alıcıya ve blok işlemedeki tüm işlemlerin değerini gizlemek için korunabilir. Yalnızca doğru görünüm anahtarına sahip olanlar içeriğini görebilirler. Kullanıcılar tam kontrol sahibidir ve başkalarına görüşlerini anında kendi takdirine göre vermeyi seçebilirler. Zcash işlemleri diğer tarafların işbirliğine bağlı değildir.

Zerocoin Electric Coin Company (ZECC), Zcash protokolünün temel geliştiricisidir.

ZEC NASIL ÇALIŞIR?

Zcash Çalışma Sistemi Nasıldır?

Zcash korumalı işlemlerin içeriğini şifreler. Ödeme bilgileri şifrelendiği için, protokol geçerliliğini doğrulamak için yeni bir şifreleme yöntemi kullanmaktadır.

Zcash sıfır bilgi kanıtı inşaat olarak adlandırılan kullandığı zk-Snark tarafından geliştirilen, ekibimizin tecrübeli Cryptography evi. Bu konstrüksiyonlar, şebekenin, tarafları veya miktarları açıklamadan, dengeli bir bilanço defteri bulundurmasını sağlar. Harcama yetkisi ve işlem değerlerini halka açık olarak göstermek yerine, işlem meta verisi şifrelenir ve kimsenin aldatılmasını veya çalınmadığını ispatlamak için zk-SNARK’lar kullanılır.

ZCASH’IN ARKASINDA KİM VAR?

ZECC’nin bilim adamları, danışmanları ve mühendisleri Zcash protokolünü geliştirdi ve başlattı; Bu yazarlarının tümünü içerir Zerocash protokolü , yaratıcıları çoğu Zerocoin protokolü ve önde gelen araştırmacılar zk-SNARKs kendileri.

Zcash açık kaynaklı bir protokoldür, ZECC bunu denetlemez (madenciliği veya dağıtımını denetleme dahil) veya özel veya korumalı işlemlere özel erişime sahiptir. Tıpkı başkaları gibi, ZECC, bu işlemin bir tarafı veya birisi doğru görünümü anahtarı sağlıyorsa, yalnızca gizli veya korumalı bir işlemi görme olanağına sahiptir. ZECC’nin ekosistemdeki rolü, halkın uygulamak veya yok saymayı seçebileceği Zcash protokolüne güncellemeler sunmaktır. ZECC, tüketiciler veya genel halk için Zcash’in saklamasını satmaz, değiş tokuş etmez, iletmez veya elinde tutmaz.

Özet
Yazarın Değerlendirmesi
Toplam Değerlendirme
5 based on 1 votes
Marka adı
Zcash Zerocash
Ürün adı
Zcash
Fiyat
USD 46
Ürün bulunabilirliği
Available in Store Only

Belki İlginizi çekebilir

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu
Bitcoin
shares177 views
Bitcoin
shares177 views

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu

BTCHABER - Şub 10, 2017

Bitcoin çekme hizmetleri geçici süre ile durdurulmuştur. Çin'in en yaygın kullanılan iki adet borsalarından iki tanesi, bir ay boyunca bitcoin ve…

PascalCoin Nedir? PascalCoin Hakkında Detaylı Bilgi
Diğer Dijital Paralar
shares169 views
Diğer Dijital Paralar
shares169 views

PascalCoin Nedir? PascalCoin Hakkında Detaylı Bilgi

BTCHABER - Oca 26, 2017

PascalCoin Nedir, sıfırdan yazılmış yeni bir şifreleme yüzdesi ve bir işlem geçmişi olmadan çalışmak üzere tasarlandı, çift harcamaları veya dengeyi…

Bitcoin de Spekülasyon Durulmaya Başladı
Bitcoin
shares155 views
Bitcoin
shares155 views

Bitcoin de Spekülasyon Durulmaya Başladı

BTCHABER - Oca 12, 2017

Bitcoin de spekülasyon yapılıyor iddiaları giderek güçleniyor.Çin hükümeti tarafından yaptırımlar uygulancağı iddia edilen bitcoin yakaladığı çıkış ivmesini hızlıca kaybetmiş ve…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.