Anasayfa Genel Ripple Blockchain – Hindistan Axis Bank Ripple Kullanacak

Ripple Blockchain – Hindistan Axis Bank Ripple Kullanacak

0

Ripple Blockchain, Hindistan merkezli Axis Bank yakında dağıtılmış defteri (blockchain) teknolojisini kullanmaya başlayacak.

Axis, bu hafta yaptığı açıklamada, sınır ötesi işlemler için Ripple ağını kullanacak. Bölgesel haber kaynağı tarafından bildirildiği üzere Ekonomik Times , çözümün altta yatan teknoloji sınır ötesi ödemeler için gerçek zamanlı yerleşim sağlayacak – Banka gelecekteki büyüme için hedeflediği bir alan.

Gazete’nin müdür yardımcısı V Srinivasan yaptığı açıklamada, “Bankacılık işlemini müşterilerimiz için basitleştirmek ve kolaylaştırmak için teknolojide yenilikler yapmaya kararlıyız” dedi.

Ripple Blockchain

Ripple Logo M - Ripple Blockchain - Hindistan Axis Bank Ripple Kullanacak
Ripple Blockchain – Hindistan Axis Bank Ripple Ağını Kullanacak

Ekim ayında, medya kaynakları, Axis yetkililerinin, teknolojiyi kullanarak potansiyel ürün lansmanlarına bakmakta olduklarını, ancak olası herhangi bir lansman tarihi hakkında sorular sorduklarını bildirdiler.

Bankanın cumhurbaşkanı ve CIO Amit Sethi, “Müşterilerimiz için kısa süre içinde çözümler üreteceğiz, ancak herhangi bir zaman diliminde bulunmak istemiyoruz” dedi.

Bu tarafından bildirilen blockchain ile Ekseni’nde çalışmaları ilk ışığına çıkmaya başladı Geçen yılın ortasında Ekonomik Times . Yaz boyunca, banka, kısmen, blokçuya yönelik yeni hizmetleri araştırmaya yönelik yeni bir FinTech hızlandırıcısı başlattı.

Fakat bölgedeki Axis, blok zincirle ilerleyen tek banka değil.

Fellow Hint bankacılık kurumu Evet Banka bu ayın başlarında bir temel olarak açık kaynak Hyperledger kodu yararlanarak, bir blockchain tabanlı satıcı finansman çözümü geliştirdi aldığını açıkladı.

Gelişmeler, bu gelişmelerin ivme kazanmaya devam etmesi halinde Hindistan’ın bu yıl işletme blokajı testinde ön plana çıkabileceğini gösteriyor.