Ripple Blockchain – Hindistan Axis Bank Ripple Kullanacak

10 Ocak 2017
563 Görüntülenme

Ripple Blockchain, Hindistan merkezli Axis Bank yakında dağıtılmış defteri (blockchain) teknolojisini kullanmaya başlayacak.

Axis, bu hafta yaptığı açıklamada, sınır ötesi işlemler için Ripple ağını kullanacak. Bölgesel haber kaynağı tarafından bildirildiği üzere Ekonomik Times , çözümün altta yatan teknoloji sınır ötesi ödemeler için gerçek zamanlı yerleşim sağlayacak – Banka gelecekteki büyüme için hedeflediği bir alan.

Gazete’nin müdür yardımcısı V Srinivasan yaptığı açıklamada, “Bankacılık işlemini müşterilerimiz için basitleştirmek ve kolaylaştırmak için teknolojide yenilikler yapmaya kararlıyız” dedi.

Ripple Blockchain

Ripple Blockchain – Hindistan Axis Bank Ripple Ağını Kullanacak

Ekim ayında, medya kaynakları, Axis yetkililerinin, teknolojiyi kullanarak potansiyel ürün lansmanlarına bakmakta olduklarını, ancak olası herhangi bir lansman tarihi hakkında sorular sorduklarını bildirdiler.

Bankanın cumhurbaşkanı ve CIO Amit Sethi, “Müşterilerimiz için kısa süre içinde çözümler üreteceğiz, ancak herhangi bir zaman diliminde bulunmak istemiyoruz” dedi.

Bu tarafından bildirilen blockchain ile Ekseni’nde çalışmaları ilk ışığına çıkmaya başladı Geçen yılın ortasında Ekonomik Times . Yaz boyunca, banka, kısmen, blokçuya yönelik yeni hizmetleri araştırmaya yönelik yeni bir FinTech hızlandırıcısı başlattı.

Fakat bölgedeki Axis, blok zincirle ilerleyen tek banka değil.

Fellow Hint bankacılık kurumu Evet Banka bu ayın başlarında bir temel olarak açık kaynak Hyperledger kodu yararlanarak, bir blockchain tabanlı satıcı finansman çözümü geliştirdi aldığını açıkladı.

Gelişmeler, bu gelişmelerin ivme kazanmaya devam etmesi halinde Hindistan’ın bu yıl işletme blokajı testinde ön plana çıkabileceğini gösteriyor.

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?
Piyasa Analizi
shares0 views
Piyasa Analizi
shares0 views

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?

Ömer Ergin - Mar 30, 2018

Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor! Bu yıl en son test ettiği…

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

Ömer Ergin - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

Ömer Ergin - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.