Ripple Blockchain – Hindistan Axis Bank Ripple Kullanacak

10 Ocak 2017
514 Görüntülenme

Ripple Blockchain, Hindistan merkezli Axis Bank yakında dağıtılmış defteri (blockchain) teknolojisini kullanmaya başlayacak.

Axis, bu hafta yaptığı açıklamada, sınır ötesi işlemler için Ripple ağını kullanacak. Bölgesel haber kaynağı tarafından bildirildiği üzere Ekonomik Times , çözümün altta yatan teknoloji sınır ötesi ödemeler için gerçek zamanlı yerleşim sağlayacak – Banka gelecekteki büyüme için hedeflediği bir alan.

Gazete’nin müdür yardımcısı V Srinivasan yaptığı açıklamada, “Bankacılık işlemini müşterilerimiz için basitleştirmek ve kolaylaştırmak için teknolojide yenilikler yapmaya kararlıyız” dedi.

Ripple Blockchain

Ripple Blockchain – Hindistan Axis Bank Ripple Ağını Kullanacak

Ekim ayında, medya kaynakları, Axis yetkililerinin, teknolojiyi kullanarak potansiyel ürün lansmanlarına bakmakta olduklarını, ancak olası herhangi bir lansman tarihi hakkında sorular sorduklarını bildirdiler.

Bankanın cumhurbaşkanı ve CIO Amit Sethi, “Müşterilerimiz için kısa süre içinde çözümler üreteceğiz, ancak herhangi bir zaman diliminde bulunmak istemiyoruz” dedi.

Bu tarafından bildirilen blockchain ile Ekseni’nde çalışmaları ilk ışığına çıkmaya başladı Geçen yılın ortasında Ekonomik Times . Yaz boyunca, banka, kısmen, blokçuya yönelik yeni hizmetleri araştırmaya yönelik yeni bir FinTech hızlandırıcısı başlattı.

Fakat bölgedeki Axis, blok zincirle ilerleyen tek banka değil.

Fellow Hint bankacılık kurumu Evet Banka bu ayın başlarında bir temel olarak açık kaynak Hyperledger kodu yararlanarak, bir blockchain tabanlı satıcı finansman çözümü geliştirdi aldığını açıkladı.

Gelişmeler, bu gelişmelerin ivme kazanmaya devam etmesi halinde Hindistan’ın bu yıl işletme blokajı testinde ön plana çıkabileceğini gösteriyor.

Belki İlginizi çekebilir

PTT Elektronik Para İhraç Edebilecek – Kripto Para ile İlgisizdir
Genel
shares799 views
Genel
shares799 views

PTT Elektronik Para İhraç Edebilecek – Kripto Para ile İlgisizdir

BTCHABER - May 01, 2017

PTT Elektronik para ihraç edebilecek haberini, başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar ile ilgili bir gelişme sanabilirsiniz! Fakat haberde bahsi…

Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Alım – Satım
Bitcoin
579 shares19633 views
Bitcoin
579 shares19633 views

Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Alım – Satım

BTCHABER - Nis 05, 2017

Bitcoin nasıl alınır ve bitcoin nasıl satılır. Türkiye de bitcoin almak için hangi adımları izlemeliyiz? Türk Lirası ise bitcoin nasıl…

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu
Bitcoin
shares716 views
Bitcoin
shares716 views

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu

BTCHABER - Şub 10, 2017

Bitcoin çekme hizmetleri geçici süre ile durdurulmuştur. Çin'in en yaygın kullanılan iki adet borsalarından iki tanesi, bir ay boyunca bitcoin ve…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.