Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme

31 Temmuz 2017

Paribu’nun olası Bitcoin bölünmesi ile ilgili yapmış olduğu duyuru altta yer almaktadır. İlgili Duyuru Paribu.com duyurular sayfasından direk kopyalanmıştır.

Paribu ‘nun Bitcoin Bölünmesi ile ilgili Yapmış Olduğu Duyuru

Değerli kullanıcılarımız, 1 Ağustos 2017 saat 15:20’de gerçekleşmesi beklenen bölünme ile ilgili olarak daha önce bir duyuru yayınlamış ve bazı hususlar ile ilgili detayları ikinci bir duyuruda yayınlayacağımızı belirtmiştik. Sizlerden gelen sorular ve yaşanabilecek gelişmeler üzerine aşağıdaki soru ve cevapları yayınlamayı uygun gördük.

1) BTC (Bitcoin) yatırma çekme işlemleri devam edecek mi?

1 Ağustos 2017 saat 03:00 itibari ile BTC yatırma ve çekme işlemleri, “bitcoin ağı kararlı ve güvenilir bir duruma geldiği anda tekrar başlatılmak üzere”, geçici olarak durdurulacaktır. Bu süreçte BTC çekme talebinde bulunulamayacak, Paribu’daki BTC yatırım adreslerinize transfer yaparsanız da bakiyelerinize yansıtılamayacaktır.

2) Paribu’daki varlıklarımın durumu ne olacak?

Tüm varlıklarınız Paribu’nun güvencesi altındadır. Bölünme gerçekleşir ise bölünme esnasında hesabınızda bulunan BTC miktarınca BCC (Bitcoin Cash) varlığınız da oluşacak ve hesabınızda muhafaza edilecektir. BTC çekme/yatırma işlemleri tekrar başlatıldığında, bölünme başarılı olur ve Bitcoin Cash yeterli desteği görürse BCC varlıklarınızı çekebileceğiniz bir altyapı devreye alınacaktır. Bölünme gerçekleşir ise bölünmeden sonra bölünme anındaki değerler esas alınacak, hesap bakiyenizde bulunan BTC ve BCC’ler birbirinden bağımsız hale gelecek, BTC alım/satım işlemleri BCC bakiyenizi etkilemeyecektir. Paribu bir BTC/TL borsası olarak hizmet vermeye devam edecek olup, BCC’nin markete eklenip eklenmemesi konusu ise piyasalar netleştiğinde değerlendirilecektir.

3) Yanlışlıkla BTC gönderimi yaptım? Şimdi ne olacak?

Bitcoin ağında belirsizliklerin ve hataların yaşanabileceği bu süreçte herhangi bir transfer yapmamanızı önemle hatırlatırız. Ancak gelen ödemeleri bakiyenize yansıtamasak dahi takip etmeye devam edeceğiz. Yatırma/çekme işlemleri tekrar başladığında, gelen transferlerden geçerli kabul edilerek yeterli onayı alanlar bakiyenize yansıtılacaktır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için piyasaların netleşmesi ve bölünme konusunun net bir şekilde sonuçlanmış olması gerekmektedir.

4) Alım satım işlemleri yapabilecek miyim?

BTC/TL alım satım işlemleri kesintisiz olarak devam edecektir.

5) TL yatırıp çekebilecek miyim?

Türk Lirası yatırma çekme işlemleri halen uygulandığı şekliyle kesintisiz devam edecektir.

 

Bilgilerinize sunarız,

Paribu Ekibi

Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme

Özet
Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme
Makale Adı
Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme
Açıklama
Paribu'nun olası Bitcoin bölünmesi ile ilgili yapmış olduğu duyuru altta yer almaktadır.İlgili Duyuru Paribu.com duyurular sayfasından direk kopyalanmıştır.
Yazar
Yayıncı Adı
Paribu.com
Yayıncı Logosu

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor? BIP 91 Onaylandı
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor? BIP 91 Onaylandı

BTCHABER - Tem 21, 2017

Bitcoin fiyatındaki aşırı yükseliş yatırımcılarını sevindirdi. BIP 91 adımı başarılı sonuçlandı. [caption id="attachment_995" align="alignnone" width="740"] Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor?…

Bitcoin Değeri Katlanıyor! Yukarı Yönlü Büyük Hamle
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Bitcoin Değeri Katlanıyor! Yukarı Yönlü Büyük Hamle

BTCHABER - Tem 18, 2017

Bitcoin değeri, tekrar ve hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Uzmanlar alım fırsatı için uyarmıştı! Bitcoin Değeri, Sert İniş ve Çıkışlar…

Hard Fork, Segwit Etkileri – Bitcoin Fiyatı 2000$’a Geriledi
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Hard Fork, Segwit Etkileri – Bitcoin Fiyatı 2000$’a Geriledi

BTCHABER - Tem 16, 2017

Hard Fork, Segwit nedir, Bitcoin değerini nasıl etkiler? Bitcoinde değer kaybı devam edecek mi? Düşen fiyatlar Bitcoin yatırımcıları için alım…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.