Monero Nedir? Monero Coin Hakkında Detaylı Bilgi

8 Ocak 2017
1396 Görüntülenme
1 Comments

Monero nedir? Monero coin Dark Web-deep web yada Türkçesi ile Karanlık Derin İnternet de bulunan büyük yasa dışı ürünlerin satıldığı alışveriş sitelerinin yakın zamanda kullanmaya başladığı gönderenin ve alıcının bilgilerini gizli tutan bir dijital para birimidir. Bütün büyük kripto para borsalarında işlem görmektedir. Ticaret amaçlı kullanan alış veriş siteleri Alphabay ve Oasis dir. Fakat yakın zamanda gizliliğe önem veren diğer e-ticaret siteleri de kullanmaya başlayacaktır.

Monero coin nereden alınabilir?
Monero güvenilir midir?
Monero ile ticaret yapan siteler hangileridir?
Karanlık Web neden moneroyu kullanmayı tercih ediyor?

Monero, güvenli, özel, izlenemeyen bir para birimi. Açık kaynaktır ve herkese açıktır.

Monero ile kendin bankasın. Yalnızca siz kontrol edebilirsiniz ve hesaplarınız, işlemleriniz meraklı gözlerden özel tutulur.

Daha fazlasını öğrenmek mi istiyorsunuz? Monero’nun temel özelliklerine genel bir bakış aşağıda belirtilmiştir. Kendiniz için Monero denemek istiyorsanız Başlarken bölümü mükemmel bir başlangıç noktası.

Güvenlik

Dağıtılmış peer-to-peer gücünü kullanarak uzlaşma ağı, her işlemin şifreli yazımsal güvence altına alınmıştır. Hesap dosyaları çalınırsa değersiz olduklarından emin olmak için bir parola ile şifrelenir.

Özellikler

Monero göndermek ve olmayan para almak için izin veren bir kriptografik ses sistemi kullanan işlemleri herkese görünür olmak, blockchain (işlemlerin dağıtıldığı defter). Bu, satın alma işlemlerinizin, makbuzlarınızın ve diğer aktarımların varsayılan olarak gizli kalmasını sağlar.

Gizlilik

Halka imzalarından yararlanarak , kriptografi belirli türleri özel bir mülk, Monero izlenemez işlemleri sağlar. Bu, hangi fonların harcandığının belirsiz olduğu anlamına gelir ve dolayısıyla bir işlemin belirli bir kullanıcıyla bağlantılı olmasının pek mümkün olmadığı anlamına gelir.

Monero ( XMR ) Hakkında daha detaylı bilgi için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Monero Hakkında Detaylı Bilgi

Monero Nedir ?

Çoğu insana, finansal gizlilik çok önemlidir. Yine de son yıllarda, büyük şirketlerin, bankaların ve hükümetlerin, kayıtlarını tehlikeye atarak, kullanıcıları, uygulamaları ve bilançoları hakkında her zaman sızıntı yapan müthiş bir miktar gördük. Talihsiz fakat yadsınamaz sonuç, özel işlemlerde bulunulması için güvenli bir yer bulunmamasıdır.
Özel işlem yapmak için güvenli bir yer yoktu. Monero, finansal faaliyetlerin özel olduğu bir yer sağlar. Monrolo, Bitcoin sonrası dünyada önde gelen şifreleme para birimlerinden biridir ve gizlilik, ademi merkeziyet ve ölçeklenebilirlik ilkeleri üzerine kurulmuştur.
Ekonomik açıdan bakıldığında, bir para biriminin değiştirilebilir olması gerekir. Hareketlilik, tüm birimleri “eşit” hale getiren bir maddi mülkiyettir. Fayda sağlanamaması halinde para akışları izlenebilir ve kusurlu olabilir, bu da dijital göstergelerin para olarak kullanılması çok zor olur.

Monero, güvenli, özel, izlenemeyen bir para birimi. Açık kaynaktır ve herkese açıktır. 18 Nisan 2014’te, önsezi veya instaminasyon olmaksızın oldukça başlatıldı.Monero teknolojisi, bitkisel gelişim dünyasında ve şifreleme topluluğunda yerleşik birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Gelişim tamamen bağışlara, topluluğa dayalı ve yerelleşme ve ölçeklenebilirlik üzerine yoğun bir şekilde odaklanıyor. Monero ile kendi bankasın. Yalnızca siz kontol eder ve paranızdan sorumludur ve hesaplarınız ve işlemleriniz meraklı gözlerden özel tutulur.

Monero’nun mevcut kripto para birimlerindeki gerçek sorunları ve kısıtlamaları çözmeye nasıl yardımcı olduğunu ve daha özel bir blok zinciri oluşturmayı öğrenmek için okumaya devam edin.

GİZLİLİK

Monero, gerçek elektronik nakit yaratmak için mutlak işlemsel gizlilik sağlamayı amaçlamaktadır. Bitcoin ile birlikte ve o zamandan beri kurulan kripto para birimleriyle birlikte, tüm işlemler tamamen izlenebilir. Herhangi bir geçici gözlemci, Bitcoin blok zincirini okuyabilir ve herhangi bir işlem için, bu gözlemci, işlemin yapıldığı kesin miktarı ve kesin işlem başlangıcını (gönderen adresi) ve varış yeri (alıcı adresi) bulabilir.

Monero ile herhangi bir özel işlem için aynı gözlemci, işlem yapılan menşei, varış yeri veya miktarı belirleme olanağına sahip değildir. Bu nedenle, Monero blok zincirindeki işlemler özel ve temelde izlenemezdir.
Ancak Monero bir para biriminden daha fazlasıdır. Resmi sloganı “güvenli, özel, izlenemez” olarak kullanırken, tarafların katılamayı istedikleri çok sayıda uygulama var.Monero blockchain gizli sözleşmeleri gizli tutabilir. Önümüzdeki blok zincirle çalışan internet bulutları kesinlikle bulutları çevremize yerleştirecek olsa da, özel yerleşim yerleri için güvenli bir sınır sağlamak için açık erişim araçlarının varlığı gittikçe önem kazanmaktadır.

Bağlanan bir dünyada sıklıkla göz ardı edilen fakat yine de önemli bir gizlilik katmanı, ağ altyapısıdır. Gizlilik Çözümleri ile birlikte hareket ettik ve Mono’da bir i2p yönlendirici eklemek için geliştirme çalışmaları devam ediyor. Kötü niyetli hükümetlerin ve İSS’lerin bir kişinin temel gizlilik haklarını bir kapris üzerinde geçirebileceği bir dünyada, o zaman özel bir iletişim platformu kurmak gerekli hale gelir.

Monero’nun üzerine inşa edildiği temel teknolojiler ve şifreleme, birçok kişi ve araştırma grubu tarafından geniş kapsamlı analiz ve inceleme konusu haline geldi (ve devam ediyor). Andrew Poelstra (andytoshi), Gregory Maxwell ve Nicolas Courtois gibi Bitcoin ve kriptografi dünyasının en tanınmış figürlerinden bazıları tarafından elverişli bir ilgi görmüştür.

Monero ile işlemler varsayılan olarak gizlidir. Bununla birlikte, her kullanıcı, farklı düzeylerde gizlilik seçebilir, isteğe bağlı olarak işlem bilgilerini ifşa edebilir veya tam Monero hesabına denetim erişimini (yalnızca görüntüleme) sağlayabilir.

MERKEZLEŞME

Çoğu kripto para birimi merkezi olmayan yerelleşmenin teorik ilkelerine uyumlu olsa da gerçek şu ki böyle bir iddianın gerisinde kalıyor. Çoğu zaman, sadece bir formda ya da başka bir yerde merkezileştirilen bir kriptokrasi sisteminin bir kolu değildir, pek çok şube bu kadar çoktur.

Keşif para birimi ile, düzensiz emisyon ve dağıtım modelleri, bekleyen güçlerin çoğunun ayrıcalıklı bir azınlığın eline geçmesine neden olur. Daha az kilolu katılımcılar, benzer getirileri elde etme şansının azlığı ile ikinci sınıf vatandaşlara indirgenir.

Bitcoin’in en önemli referansı olarak kaldığı İş Bulundu Para Birimi ile, madencilik süreci büyük oranda bir avuç havuzu içeriyor. Madencilik gücünün merkezileştirilmesi, şeffaf bir blok zincirle birleştiğinde, zaten çeşitli işlem sansürüne yol açmıştır.

Diğer para birimleri, kapalı bir gelişim modelini tercih eder ve böylece buluş sürecini merkezileştirir. Bu kapatılan platformlar genel olarak kamu denetimi veya uzman incelemesinin herhangi bir biçimini karşılamakta başarısız olurlar. Daha da önemlisi, bunlar kalkınmanın kontrolünü elinde tutan sınırlı grubun çıkarlarını tatmin etmek için her zaman sallanacak platformlardır.

Monero, bu örneklerle çeşitli ve anlamlı yollarla zıttır. Monero kesinlikle Proof of Work tarafından güçlendirilmiştir, fakat özellikle, milyarlarca mevcut aygıta (herhangi bir modern x86 CPU) verimli bir şekilde görev yapılabilecek bir maden algoritması kullanmaktadır. Bu çok karakteristik ve daha bir kez @Smart Madenciliği ile birleştiğinde, yeni Monero madeni madenciliği süreci, uzun yıllar boyunca, ortak bir bireyin ulaşabileceği ve kendine özgü bir fırsat olmayacak şekilde garanti edilme potansiyeline sahiptir. Büyük madencilik operatörlerinin sahipleri.

Ayrıca, işlemler varsayılan olarak Monero blok zincirinde gizli olduğundan işlem sansürü esas itibariyle geçersizdir. Öte yandan Monero’nun gelişim peyzajı, kapalı veya sınırlı erişimli modelin tam tersi. Ana dal şu ​​anda 30’dan fazla katkıda bulunuyor ve geçtiğimiz yıl 1000’in üzerinde taahhütte bulunmuştur. Proje yeni katkıda bulunanlara ve gelecekteki planlara katılmaktan mutluluk duyuyor, uzun vadeli yön ve öncelikler toplumla açıkça tartışılıyor. Gerçekten de, Monero kod tabanına katkıda bulunmayı amaçlayan politika son derece kapsamlıdır – tüm katkıları, yeni kodun tüm toplum tarafından incelenip test edilebileceği geliştirme şubesine kabul edilmektedir.

Monero geliştirme ortamındaki katkıda bulunanların çoğu, açık kaynak felsefesi için oldukça tutkulu ve bu zengin yaratıcı ortamda, yeni projeler hayat fırlattı. OpenAlias(diğerleri arasında) tarafından benimsenmesini görmüş bir önemli örnek, önemli bir Bitcoin ilgili yazılım ürünüdür.

ÖLÇEKLİLİK

Kripto para birimlerindeki sorunlardan biri ölçeklenebilirliktir. Çoğu kripto para birimi, Bitcoin kod tablasından türetilir ve bu nedenle “blok boyutu sınırı” na sahiptir. Bu sınır, bitkisel toplumda büyük bir sorun haline geldi ve şiddetli tartışmalara yol açtı. Monero, bu blok boyutu tartışmasından zarar görmez çünkü dinamik bir blok boyutu sınırı vardır. Bu sınır otomatik olarak bir geri izleme penceresine dayalı olarak yeniden hesaplanır. Bir ceza sistemi blok boyutunun kontrol büyümesini engeller. Çoğu kripto para birimi ile ilgili bir diğer konu, bir ücret pazarının geliştirilmesidir. Bu sayı bir şekilde blok boyutu tartışma ile bağlantılıdır: anlatım, blok boyutunu sınırladığınızda sonunda bir ücret pazarının gelişeceği şeklindedir. Fakat bu iddia oldukça tartışmalıdır. İşlem ücretleri, madencilerin blok zincirini güvence altına almasının başlıca teşviği olacaktı, mevcut konsensüs modeli sürdürülebilir olmayabilir. Madenciler şu an beklenen gibi hareket ediyorlar: en uzun zincirde benimkilerdir.Bunu yapmazlarsa, blok ödülünü kaybetme riski taşırlar. Ancak, maden çıkarma masraflarına kıyasla bu blok ödülü küçüldüğünde, madencilerin en uzun zincirde mayın almama ve en son bloklara dahil olan yüksek işlem ücretlerini “çalma” girişiminde bulunmaya teşvik etmeleri olası. Bu nedenle, Monero “kalıcı bir blok ödülü” uygular.Blok ödülü asla 0,3 XMR’nin altına düşmeyecek ve monronu enflasyona göre düzeltilmiş bir para birimi yapacak: Enflasyon 2022’de yaklaşık% 1 olacak ve sonsuza kadar inecek, ancak nominal enflasyon dakikada 0,3 XMR’de kalacak. Bu, madencilerin madenciliği mayınlamak ve böylece bir ücret pazarı olsun ya da olmasın blok zinciri güvence altına almak için her zaman teşvik edileceği anlamına geliyor.

DİŞLİK

Hareketlilik, işleyen herhangi bir para biriminin önemli bir malıdır. Bitmiş halatlarınızı istediğiniz kadar gizlemeyi deneyebilirsiniz, eğer karıştırılamaz madeni paraları karıştırıcı, para basma aracı veya “anonimlik artırıcı özellik” kullanarak başka bir tür karıştırmaya çalışırsanız, bu işlemler hala “olası şüpheli etkinlik” olarak işaretlenebilir. Anonim olsanız bile, “blok zincir”. Değiştirilemez simgeleri para birimi olarak kullanmak, sonunda hükümetler veya kendi kendini sansür yoluyla kara listeye ekleme / beyaz liste oluşturulmasına neden olabilir. Bu önlemlerin bazı örnekleri, ödemeyi yapan veya para yatıran madeni paraları reddeden ya da şüpheli işleminizi eklemeyi reddeden madenciler olan ödeme işlemcileri ya da borsalar olabilir. Monero, ağ boyunca minimum bir karıştırmayı zorlar, böylece tüm çıktılar varsayılan olarak karıştırılır. Bu karıştırma özelliğinden dolayı mümkündür: monero karışımı “pasiftir” ve hatta çevrimdışı yapılabilir! İşlem çıktılarının devletleri hakkında “makul bir inkar edilemezliği” var: belirli bir işlemde harcadıklarını veya kullanılmadıklarını söyleyemezsiniz. Bu, opak (şeffaf olmayan) bir blok zincire yol açarak tüm paraları “eşit” hale getirir. Hareketlilik, Protero düzeyinde Monero’da yer alır ve gerçek “dijital nakit” imkânı sağlar.

Özet
product image
Toplam Değerlendirme
4 based on 8 votes
Marka adı
Monero
Ürün adı
Monero XMR
Fiyat
USD 13-20
Ürün bulunabilirliği
Available in Store Only

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?
Piyasa Analizi
shares0 views
Piyasa Analizi
shares0 views

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?

Ömer Ergin - Mar 30, 2018

Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor! Bu yıl en son test ettiği…

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

Ömer Ergin - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

Ömer Ergin - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

One Response

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: