Microsoft, Bitcoin için Yeni Planlarını Açıkladı

8 Ocak 2017
199 Görüntülenme

Microsoft, bitcoin için yeni güncelleştirmeler yapmaya hazırlanıyor. Microsoft, kullanıcıların Bitcoin’i platformda hesaplamasına, biçimlendirmesine ve analiz etmesine olanak sağlayan, Excel 2017’nin gelecek sürümünde Bitcoin’e kapsamlı destek ekleme planlarını resmen ilan etti.

Martin Butler, Microsoft hesap yöneticisi şunları söyledi:

“2017’de Excel, Bitcoin para birimi cinsinden ifade edilen sayıları tanımlayabilir, biçimlendirip hesaplayabilir ve analiz edebilecektir. Yeni özellik, Windows 10, Android, Mac OS ve iOS altında çalışan Excel için mevcut olacak ve Excel Mobile sürümlerini de içerecektir. “

Atlanta Dijital Para Fonu yatırımcı ve Bitcoin uzmanı Alistair Milne, ilk paylaşılan sosyal medyada Microsoft’un Bitcoin entegrasyonu. Bitcoin topluluğu olumlu tepki gösterdi ve şirketin Bitcoin’in benimsenmesini sağlamaya yönelik hevesini dile getirdi.

Microsoft, Bitcoin’i resmi yayın kağıtlarında para birimi olarak tanımlıyor

Microsoft, Bitcoin için Planlarını Açıkladı. Microsoft Exel 2017 Sürümünde Bitcoin Eklentileri

Bitcoin kullanıcıları ve meraklıları için kendini belli etken, büyük ölçekli şirketler, devlet kurumları ve finans kurumları, Bitcoin’i son birkaç yıldır tanımlarken “para birimi” teriminden kaçmışlardır.

Bu nedenle, çoğu ana yatırımcı ve kullanıcı, Bitcoin’i dünyanın çeşitli bölgelerinde küresel dijital para birimi olarak kullanmasına rağmen, Bitcoin’i bir varlık olarak belirtmiştir.

Bununla birlikte, 2016 yılı boyunca, küresel ekonomik istikrarsızlık ve mali sıkıntılar kötüye gittiği için, ana akım medya organlarının ve yatırımcıların bakış açısı büyük ölçüde değişti. Hindistan, Çin ve Venezuela gibi bazı bölgelerde kullanıcılar, bazı banknotların bozulması, nakit sıkıntısı, dövizin hızlı devalüasyonu ve sermaye çıkışlarının sıkı empoze edilmesi nedeniyle Bitcoin’i bir mağaza olarak kullanmak için neredeyse hiç başka seçeneğe sahip değildi.

Geçen yılın sonuna doğru, yatırımcılar ve tüccarlar, onu küresel para birimi ve finansal sıkıntıları ve ekonomik istikrarsızlığı önleme kapasitesine ve becerisine sahip olan tek güvenli cennet varlık olarak değerlendiriyorlardı. Ayrıca, Bitcoin için artan bir talebin ortaya çıkmasına neden olan 2016’daki her bir para birimi ve varlığından daha iyi performans gösterdi.

Geçmişteki olaylar ve Bitcoin’in son 12 ayda birçok hane halkının ve işletmelerin servetini korumadaki hayati rolü dikkate alındığında, Microsoft, Bitcoin’i Microsoft Office’i günlük olarak kullanan milyonlarca kullanıcı için para birimi olarak kullandı.

Microsoft’un şifreleme endüstrisindeki katılımı

Microsoft geliştirme ekibi ayrıca çeşitli Blockchain tabanlı platformların geliştirilmesi ve konuşlandırılmasında yoğun şekilde yer aldı. En önemlisi, Microsoft, Azure Blockchain’i büyük ölçekli işletmelerin mali verilerinin çözümünü kolaylaştırmak için Blockchain’i kullanabileceği bir hizmet platformu olarak başlattı.

Belki İlginizi çekebilir

Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme

BTCHABER - Tem 31, 2017

Paribu'nun olası Bitcoin bölünmesi ile ilgili yapmış olduğu duyuru altta yer almaktadır. İlgili Duyuru Paribu.com duyurular sayfasından direk kopyalanmıştır. Paribu 'nun…

Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor? BIP 91 Onaylandı
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor? BIP 91 Onaylandı

BTCHABER - Tem 21, 2017

Bitcoin fiyatındaki aşırı yükseliş yatırımcılarını sevindirdi. BIP 91 adımı başarılı sonuçlandı. [caption id="attachment_995" align="alignnone" width="740"] Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor?…

Bitcoin Değeri Katlanıyor! Yukarı Yönlü Büyük Hamle
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Bitcoin Değeri Katlanıyor! Yukarı Yönlü Büyük Hamle

BTCHABER - Tem 18, 2017

Bitcoin değeri, tekrar ve hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Uzmanlar alım fırsatı için uyarmıştı! Bitcoin Değeri, Sert İniş ve Çıkışlar…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.