Microsoft, Bitcoin için Yeni Planlarını Açıkladı

8 Ocak 2017
199 Görüntülenme

Microsoft, bitcoin için yeni güncelleştirmeler yapmaya hazırlanıyor. Microsoft, kullanıcıların Bitcoin’i platformda hesaplamasına, biçimlendirmesine ve analiz etmesine olanak sağlayan, Excel 2017’nin gelecek sürümünde Bitcoin’e kapsamlı destek ekleme planlarını resmen ilan etti.

Martin Butler, Microsoft hesap yöneticisi şunları söyledi:

“2017’de Excel, Bitcoin para birimi cinsinden ifade edilen sayıları tanımlayabilir, biçimlendirip hesaplayabilir ve analiz edebilecektir. Yeni özellik, Windows 10, Android, Mac OS ve iOS altında çalışan Excel için mevcut olacak ve Excel Mobile sürümlerini de içerecektir. “

Atlanta Dijital Para Fonu yatırımcı ve Bitcoin uzmanı Alistair Milne, ilk paylaşılan sosyal medyada Microsoft’un Bitcoin entegrasyonu. Bitcoin topluluğu olumlu tepki gösterdi ve şirketin Bitcoin’in benimsenmesini sağlamaya yönelik hevesini dile getirdi.

Microsoft, Bitcoin’i resmi yayın kağıtlarında para birimi olarak tanımlıyor

Microsoft, Bitcoin için Planlarını Açıkladı. Microsoft Exel 2017 Sürümünde Bitcoin Eklentileri

Bitcoin kullanıcıları ve meraklıları için kendini belli etken, büyük ölçekli şirketler, devlet kurumları ve finans kurumları, Bitcoin’i son birkaç yıldır tanımlarken “para birimi” teriminden kaçmışlardır.

Bu nedenle, çoğu ana yatırımcı ve kullanıcı, Bitcoin’i dünyanın çeşitli bölgelerinde küresel dijital para birimi olarak kullanmasına rağmen, Bitcoin’i bir varlık olarak belirtmiştir.

Bununla birlikte, 2016 yılı boyunca, küresel ekonomik istikrarsızlık ve mali sıkıntılar kötüye gittiği için, ana akım medya organlarının ve yatırımcıların bakış açısı büyük ölçüde değişti. Hindistan, Çin ve Venezuela gibi bazı bölgelerde kullanıcılar, bazı banknotların bozulması, nakit sıkıntısı, dövizin hızlı devalüasyonu ve sermaye çıkışlarının sıkı empoze edilmesi nedeniyle Bitcoin’i bir mağaza olarak kullanmak için neredeyse hiç başka seçeneğe sahip değildi.

Geçen yılın sonuna doğru, yatırımcılar ve tüccarlar, onu küresel para birimi ve finansal sıkıntıları ve ekonomik istikrarsızlığı önleme kapasitesine ve becerisine sahip olan tek güvenli cennet varlık olarak değerlendiriyorlardı. Ayrıca, Bitcoin için artan bir talebin ortaya çıkmasına neden olan 2016’daki her bir para birimi ve varlığından daha iyi performans gösterdi.

Geçmişteki olaylar ve Bitcoin’in son 12 ayda birçok hane halkının ve işletmelerin servetini korumadaki hayati rolü dikkate alındığında, Microsoft, Bitcoin’i Microsoft Office’i günlük olarak kullanan milyonlarca kullanıcı için para birimi olarak kullandı.

Microsoft’un şifreleme endüstrisindeki katılımı

Microsoft geliştirme ekibi ayrıca çeşitli Blockchain tabanlı platformların geliştirilmesi ve konuşlandırılmasında yoğun şekilde yer aldı. En önemlisi, Microsoft, Azure Blockchain’i büyük ölçekli işletmelerin mali verilerinin çözümünü kolaylaştırmak için Blockchain’i kullanabileceği bir hizmet platformu olarak başlattı.

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?
Piyasa Analizi
shares0 views
Piyasa Analizi
shares0 views

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?

BTCHABER - Mar 30, 2018

Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor! Bu yıl en son test ettiği…

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

BTCHABER - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

BTCHABER - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.