Anasayfa Genel Kurumsal Ethereum Nedir? Detaylar Gizli Blokajlı Projede

Kurumsal Ethereum Nedir? Detaylar Gizli Blokajlı Projede

0

Kurumsal Ethereum Projeye aşina olan birçok kaynağa göre, kurumsal kullanıcıları için etütümü daha uygun hale getirmeyi amaçlayan gizli bir proje şekilleniyor.

Enterprise Ethereum olarak söylenmekle birlikte, gayretin doğası olağandışı bir gizlilik derecesinin ardında örtülü olmaya devam ediyor – özellikle daha şeffaf açık kaynak topluluklarındaki çalışmalarıyla daha iyi bilinen katılımcılar için.

Kaynaklardan alınan yorumları temel alarak geniş bir konsorsiyum görünümüne sahip olan grup, yeni bir halka açılmaya hazır olana kadar sessiz kalmayı düşünüyor. Yine de, kelime zaten sızmaya başladı.

Ethereum1 - Kurumsal Ethereum Nedir? Detaylar Gizli Blokajlı Projede
Kurumsal Ethereum Projeye aşina olan birçok kaynağa göre, kurumsal kullanıcıları için etütümü daha uygun hale getirmeyi amaçlayan gizli bir proje şekilleniyor.

Perşembe günü, 15 Aralık, bildirildi New York’ta toplanan Dünyanın en büyük finans kuruluşlarının bazı başlangıç kurucularından ve temsilcilerinden oluşan bir grup üzerinde kurumsal uygulamalar oluştururken karşılaştıkları ortak sorunları tartışmak için  Ethereum .

Açıklanmayan yerde bulunan sitede, geçmişte R3CEV, bir borsa ve büyük bir yazılım sağlayıcısı ile iştigal eden en az bir kişi de dahil olmak üzere birçok şişkinlik bankası var gibi görünüyor.

Bağımsız katılımcılar Deloitte spin-off blockchain Nuco, Tayvanlı blockchain konsorsiyum Amis ve dahil doğruladı ConsenSys , Red Hat ve Microsoft dahil olmak üzere önemli teknoloji firmaları ile yakın bir çalışma için bilinen bir Ethereum platformu.

İlgili tüm taraflar ihtiyatlı olmasına rağmen, birkaç ilave ayrıntı şekli almaya başladı.

ConsenSys eski Genel Sekreteri Goldman Sachs ve Barclays’da çalışan Jeremy Millar, gizli projeyi CoinDesk’e şöyle anlattı:

“Bankacılık, enerji, tedarik zinciri, sigorta ve diğer endüstrilerdeki ethereum’un bir dizi büyük kurumsal kullanıcılarıyla birlikte, önde gelen kurumsal teknoloji sağlayıcılarıyla ve özel ethereum ağları için standart oluşturmak için blok zincir kuruluşlarıyla işbirliği yapıyoruz” dedi.

Enterprise blockchain danışmanlık firması Ledger Partners LLP’yi kurduktan sonra ConsenSys’e katılan Millar’a göre, bu çalışma, birden fazla Ethereum Vakfı üyesi ve çekirdek katkıda bulunanların ortaklığında yapıldı.

Gizlilik vurgu

ethereum duvar kağıdı - Kurumsal Ethereum Nedir? Detaylar Gizli Blokajlı Projede
Kurumsal Ethereum nedir? Detaylar Gizli Blokajlı Projede Ortaya Çıkıyor

Toplantıda, blockchain konsorsiyumunun kurucusu Alex Liu da yer aldı.

Qualcomm ve Samsung’un eski bir çalışanı olan Liu, Enterprise Ethereum projesinin “kurumsal seviyedeki yığın” dan oluşacağını ve işlemlerin gizliliğini sağlamak için kullanıcıların araçları sağladığını gösterdi – bugün kurumlar için büyük bir acı noktası.

Ancak, teknolojinin etereum’un genel blokaj gücünden yararlanacağını da sözlerine ekledi.

Liu CoinDesk’e “Ölçeklenebilirlik, güvenlik, gizlilik, herhangi bir kurumsal zincirin isteyeceği, eklendiği veya ele alındığı” dedi.

“Ancak ayrıca halka açık zincirle etkileşim göreceksiniz.”

Ethereum Enterprise toplantısından sonraki günlerde, Nuco kurucu ortağı Matthew Spoke, etkinliğe katılmak üzere New York’ta olduğunu doğruladı.

Olası sebepler

Şu ana kadar, gizliliğin nedeni, blokaj endüstrisinin diğer sektörlerinden gelen rekabetle ilgili endişeler gibi görünüyor. Ancak, grubun lansmanı için bu olası sebep hakkında şüphe uyandırmak için sebep var.

Geçtiğimiz yıl şirketten akıllı sözleşme dilinde çalışmak üzere şirketten ayrılan eski IBM blok zinciri geliştiricisi Henning Diedrich, ethereum yazılımının IBM’de test ettiği özel blok zincirler için zaten uygun olduğunu iddia ediyor.

Bununla birlikte, Hyperledger ve R3CEV’in Corda platformu gibi nispeten yeni gelişen kurumsal ürün devletinin, kurumsal olarak, ethereum’dan daha sağlam bir teklif sunmaya zorlayabileceğini, nispeten daha test edilmiş bir alternatif olduğunu belirtti.

Diedrich, etmerum geliştiricilerinin hala ürün geliştirme alanı bulabileceğini savunmasına rağmen, büyük ölçekli bir ethereum konsorsiyumunun gerekli olduğu konusunda şüpheyle kalmaya devam ediyor.

“Tabii ki her zaman daha kolay yapabilirsiniz” dedi. “Ancak sınırlar çözülüyor.”

Kurumsal Ethereum’ nedir?

Katil zincir konsorsiyumlarının katılacağı başka kişiden bağımsız olarak organizatörlerin yüksek profilli katılımcıları işe almalarına yardımcı olma kabiliyetlerini zaten kanıtlamış durumdalar.

USAA’nın eski bir lider zincir araştırmacısı ve şimdi Ethereum Vakfı’nın bir üyesi olan Hudson Jameson’a göre, Ethereum kullanıcıları farklı değil.

Jameson, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “2017’de başta ethereum veya ethereum türevleri üzerinde test edilen bankalar arasında bir dizi konsorsiyuma sahip olacağına inandığını” söyledi.

Ancak, Ethereum Vakfı’ndaki akranlarının tek biri 15 Aralık’ta New York’ta gerçekleşen gizli toplantıda bulunmadı.

Alex Liu’ya gelince, “Ethereum Enterprise” hakkında az şey biliniyorsa şaşırmaz.

Liu, gizliliğin planın bir parçası olduğunu, ancak kısa vadede olduğunu belirtti.

Dedi ki:

“Gördüğünüz gibi, en heyecan verici şey önümüzdeki ay ya da iki ay içinde giderek resmi hale gelecek bir dizi olay oldu” dedi.