Hard Fork, Segwit Etkileri – Bitcoin Fiyatı 2000$’a Geriledi

16 Temmuz 2017

Hard Fork, Segwit nedir, Bitcoin değerini nasıl etkiler? Bitcoinde değer kaybı devam edecek mi? Düşen fiyatlar Bitcoin yatırımcıları için alım fırsatı mı sunuyor?

2017 yılına öngörüldüğü üzere hızlı bir başlangıç yapan Bitcoin, uzun bir süre 2400 – 2800 Dolar aralığında işlem görmekteydi. Bitcoin de fiyatlar sabitlenecek söylentileri çıkmaya başladığı bir dönemde, Hard Fork ( Sert Çatallanma ), Segwit – Segwit2x haberleri bitcoin fiyatında ciddi bir düşüşe neden olmuştur.

Yatırımcılara çok yabancı olan Hardfork, Segwit gibi kavramlar ve konu hakkındaki bilgi kirliliği, satış baskısını artırarak, Bitcoin fiyatının son 3 ayın en düşük seviyesine inmesine neden oldu.

Bitcoin Yatırımcıları için Alım Fırsatımı Doğuyor?

Hard Fork, Segwit Etkileri – Bitcoin Fiyatı 2000$’a Geriledi

1 Ağustos tarihinin yaklaşmasıyla yatırımcılarını tedirgin eden Bitcoin, yatırımcılarına düşük fiyattan alım fırsatı sunuyor olabilir.

Bununla birlikte 1 Ağustos’ta belirlenecek olan Segwit2x güncellemesinin ardından uzmanlar, Bitcoinin yükseliş performansı göstereceği yönünde görüş bildirmekteler.

coindesk:

Coindesk anketine katılan analistler, 2017 yılının başından bu yana hızlı bir şekilde değer kazanan piyasalar hakkındaki kısa vadeli endişelerin azaldığına büyük oranda inanmışlardı.

Diğer bir grup ise bitcoin’in teknik yol haritası üzerinde devam eden tartışmalara ve planlanan güncellemelerin nasıl oluşabileceği konusunda belirsizliğe işaret ettiler .

The Rock Trading kripto para marketi kurucusu Andrea Medri, CoinDesk’e verdiği demeçte, yatırımcıların 1 Ağustos bitiş tarihinde beklenen güncellemeden dolayı bu tarihe kadar ellerinde bitcoin tutmak konusunda rahat davranamayacaklarını tahmin ettiğini belirtti.

Ayrıca, ethereum pazarının yakın zamanda, ICO projelerini destekleyen piyasa tarafından harekete geçirilen satış baskısı ile benzer şekilde vurulduğu da kaydedildi.

Yine de bazıları, yeni trendin geçtiğimiz aylardaki akışı göz önüne alındığında uzunca bir süredir beklenen pazar yorgunluğunun bir işaretinin alınmış olabileceğini öne sürdü.

Hard Fork, Soft Fork, Segwit nedir ve Bitcoin sahiplerini nasıl etkiler?

Hard Fork, Soft Fork, Segwit, Segwit2x nedir ve alınması gereken önlemler nelerdir? Bu konu için 27 Mart 2017’de yayımlanmış “Segwit vs. Bitcoin Unlimited and Bitcoin’s Fork Explained Simply” başlıklı yazının çevirisi olan makaleyi inceleyebilirsiniz. http://www.coinolog.com/olasi-bitcoin-yol-ayriminin-basit-analizi/

Belki İlginizi çekebilir

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

BTCHABER - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

BTCHABER - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

Dünyada Bir İlk! Kırımlı Bitcoin Bebek
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Dünyada Bir İlk! Kırımlı Bitcoin Bebek

BTCHABER - Ara 20, 2017

Oleg isimli bir Kırımlı, Bitcoin sayesinde finansal başarı yakalayarak ailesinin maddi durumunu düzelttiğinden dolayı yeni doğmuş erkek çocuğunun ismini Bitcoin…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.