Çin Merkez Bankası, Bitcoin İşletmelerini Denetliyor

11 Ocak 2017
361 Görüntülenme
1 Comments

Çin Merkez Bankası, Bitcoin işletmelerini denetlemek ve ani teftişler yapmak için düğmeye bastı. Sermaye çıkışının önüne geçmek için ülkedeki bitcoin politikalarını tekrar gözden geçireceğini açıklayan PBOC, bitcoin ile ilgili işletmeleri izlemeye aldı.

Çin Merkez Bankası, Bitcoin

Çin Halk Bankası tarafından yapılan açıklamada, merkez bankası Çin  ülke içinde Bitcoin işletmelerin denetim yapacağını duyurdu. PBOC web de yapılan açıklamaya göre 17 Ocak, 2017 tarihinde Mandarin gönderilmiş PBOC web .

Çin Merkez Bankası, Bitcoin İşletmelerini Denetliyor

Çin Bitcoin şirketlerinde ani ‘teftişler’ yapacak!

PBOC Çin içinde Bitcoin işletmelerin altında faaliyet gösteren işletmelere denetim yaparak kontrol edecek.

Merkez bankası, “işletme ve pazarın ötesinde” faaliyet göstermeyi düşündükleri şirketler için dikkatli.

PBOC ayrıca lisansları kontrol edecek ve eğer şirketler aslında kredi, ödeme, döviz ve diğer ilgili işler yapmaya izin veriyorsa haklarında işlem başlatılacak.

Bu baskınların daha endişe verici bir yönü, PBOC’nin pazarı manipüle ettiğine inandıkları herkesi avlamaya başlaması olacaktır. Kara para aklamayla mücadele sisteminin uygulanmasına ve finansal güvenlik risklerine uyum da gündemdedir.

Çin vidaları sıkıyor mu?

Bloomberg, 9 Ocak 2016’da Çin’in Bitcoin şirketlerine sermaye çıkışlarını engelleme yönündeki baskısını artırdığına dair endişelerin arttığını bildirdi. Bloomberg şeklindeki qq.com alıntı:

“Çin Halk Bankası Şangay şubesi Cuma günü yapılan açıklamada, yetkililerin şehrin finans bürosuyla birlikte Bitcoin ticaret platformu BTCChina.com’tan kendinden denetim yapmasını ve herhangi bir sorunu düzeltmesini istediğini söyledi. Devlet İktisadi İdaresi, muhtemelen sermaye kontrollerinden kaçmak için dijital varlığın kullanımını araştırmak için bazı büyük sarsıntıyı inceliyor. “

Takip faaliyeti mi?

Çin’deki Bitcoin operatörlerinin yerindeki incelemeleri, baskınları ya da inceleme, PBOC’nin BTCChina.com, OKCoin ve Huobi gibi şirketleri aradıktan sonra bir takip eylemi olarak adlandırılabilir.

Daha önce yaptığımız haberde de belirtiğimiz gibi Renminbi önemli bir baskı altında ve Çin sermaye kaçışına karşı önlemlerin alınması oylandı. Çin merkez bankası tarafından bu eylemlerin kendi kendini düzeltme yönünde öneride bulunan şirketlere veya Bitcoin’deki düşünce değişiminde sinyal verdikleri şirketlere yönelik daha önceki uyarılarının takip edilmesi halinde, bu andan itibaren söyleyeceğimiz kesin değil.

Özet
Çin Merkez Bankası, Bitcoin İşletmelerini Denetliyor
Makale Adı
Çin Merkez Bankası, Bitcoin İşletmelerini Denetliyor
Açıklama
Çin Halk Bankası tarafından yapılan açıklamada, merkez bankası Çin ülke içinde Bitcoin işletmelerin denetim yapacağını duyurdu. Bitcoin de son durum.
Yazar
Yayıncı Adı
cointelegraph
Yayıncı Logosu

Belki İlginizi çekebilir

Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Paribu Bitcoin Bölünmesi Konulu Bilgilendirme

BTCHABER - Tem 31, 2017

Paribu'nun olası Bitcoin bölünmesi ile ilgili yapmış olduğu duyuru altta yer almaktadır. İlgili Duyuru Paribu.com duyurular sayfasından direk kopyalanmıştır. Paribu 'nun…

Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor? BIP 91 Onaylandı
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor? BIP 91 Onaylandı

BTCHABER - Tem 21, 2017

Bitcoin fiyatındaki aşırı yükseliş yatırımcılarını sevindirdi. BIP 91 adımı başarılı sonuçlandı. [caption id="attachment_995" align="alignnone" width="740"] Bitcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor?…

Bitcoin Değeri Katlanıyor! Yukarı Yönlü Büyük Hamle
Bitcoin
shares0 views
Bitcoin
shares0 views

Bitcoin Değeri Katlanıyor! Yukarı Yönlü Büyük Hamle

BTCHABER - Tem 18, 2017

Bitcoin değeri, tekrar ve hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Uzmanlar alım fırsatı için uyarmıştı! Bitcoin Değeri, Sert İniş ve Çıkışlar…

One Response

  1. Çin Merkez Bankası, Bitcoin İşletmelerini Denetliyor. Çin bitcoin üzerindeki etkisi kuşkusuz çok büyük olmakla birlikte eğer bitcoin fiyatında manipülasyon yapmak gibi bir niyeti yoksa bitcoin’in düşüşü devam edecektir.

    Yanıtla

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

%d blogcu bunu beğendi: