Çin, Donald Trump ve Bitcoin Üçgeni

8 Ocak 2017
512 Görüntülenme

Çin, Donald Trump ve Bitcoin, bu üç özel isim son günlerde sürekli karşımıza çıkıyor. Bitcoin piyasasını rekor seviyelere yükseltip sonrada dibe çakıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Çin hükümetinin Dolar rezervinin kontrolünü sağlamak üzere yaptığı bitcoin uyarısından sonra bitcoin sert bir düşüş yaşadı. Panik satışlarının hızla arttığı saatlerde bitcoin 1150 Dolardan 830 Dolara a kadar geriledi. Şuan 900 Dolar üzerinden işlem görüyor.

Çin, Donald Trump ve Bitcoin Üçgeni

Donald Trump ve Bitcoin

Bitcoin hareketi  Ocak 2017 yılında panik nöbetlerine yol açabilir. Dökülme fiyatları, en azından şimdiye kadar oynaklığın hüküm sürdüğü anlamına gelir.

Bitcoin’deki son dalgalanma, Çin ve Çin hükümetinin endişeleriyle tetiklendi. Bunların her ikisi de Bitcoin’de bir hisse tutuyor.

Halk Cumhuriyeti’ndeki hükümetin Renminbi’deki çöküşü durdurmak istediği bir sır değildir.Olarak Bloomberg bildirdi: dünyanın en büyük ikinci ekonomisi yuan desteklemek için döviz rezervlerini kullanıldığı gibi “Çin’in döviz rezervleri Kasım ayı itibariyle $ 3050000000000 bir beş yıllık en düşük seviyesine düştü. 2016 yılının ilk 11 ayında ülkede 760 milyar dolardan ayrıldı. “

Ejderhanın sizi korkutmasına izin verme

Tamam, iyi, Çin para birimi bir serbest düşüş olduğunu . Çinliler, sermaye kontrollerinin bir miktar önlemini almak istiyorlar ve hükümet için doğal bir hamle. Bitcoin kullanıcısı veya yatırımcısı olarak sizi endişelendirmeli mi?

Sonuçlara atlamak yerine göz önüne alınması akıllıca olacaktır. Çin Halk Bankası (PBOC), Çinli Bitcoin şirketlerinin temsilcilerini aramış ve onlara elbiselerini soymak ya da bileklerine bir tokat vermek ya da onu aramak istersiniz. Bununla birlikte, bankanın verdiği beyan ölçüldü ve Çin merkez bankasının ülkedeki Bitcoin hakkında herhangi bir şeyi değiştirmek üzere olduğuna işaret etmediği görülüyor.

Olarak Reuters PBOC bildirimi hakkında rapor: “Çin’in kurumsal ve bireysel yatırımcıların Bitcoin gibi sanal para yatırım için rasyonel bir yaklaşım olmalıdır.”

“Bitcoin’in para birimi olmadığı ve pazardaki gerçek para birimi olarak dağıtılamayacağını vurguladı.” Bu açıklamanın Bitcoin üzerinde yeni bir duruş oluşturmadığı ve hepsi olduğu gibi önceden ayrıntılarıyla örtüştürdük.

Bitcoin Kozu 20 Ocakta

20 Ocak’ta, Başkan Donald Trump Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık koltuğunu devralacak. Bay Trump zaten Çin’i çalkaladı ve göreve başladıktan sonra Çin-ABD ilişkilerine daha fazla baskı uygulayabilir.

PBOC eylemi, Bitcoin’e yönelik bir saldırı değil, bu konuya mercekle yaklaşmak gerekir.

CNBC “destekleyici yuan orta noktaları ve borçlanma oranlarındaki dalgalanma Çin Halk Bankası tutmak için yuan savunmak için kendi eylem hızlandırdı olabilir önerdi: söyleyerek Ken Cheung, Hong Kong Japonya’nın Mizuho Bank Asya Kambiyo stratejist, alıntı Dolar başına 7 seviyeyi ihlal etmekten “kaynaklanıyor. Ayrıca şunları ekliyor:

“Trump’in gerçek politika sunumu ve Çin’e karşı tutumu, 2017’de dolar ve yuan yönünde kritik.”

Bitcoin ile ilgili fikrinizi telafi ederseniz, 2017’de Trump işinin dünya ekonomisine ve para birimine ne vereceğini bekleyip görmelisiniz.

Piyasalar, özgür dünyanın lideri olarak devralan büyük bir ağzı olan pervasız bir halkçı ihtimalinde zaten sinir bozucu. Trump devralıktan sonra yuan serbest düşmeye başlarsa ya da dünya kesinlikle belirsizlik seviyesini yükseltirse, Bitcoin muhtemelen bir hayır kurumu olacaktır.

Bitkon uygulamaları genişleyecek ve faydası artacak

Eğer inanırsanız bir varlık olarak Bitcoin , bunu tutan tutmalı. Eğer kısa vadeli bir tüccar iseniz, ticaret yapmalısınız.

Eğer kullanırsanız para gibi Bitcoin , bunu kullanmak gerekir. Bu kadar basit. Bitcoin uzun süredir etrafındadır ve finansal sistemde kendine yer bulmuştur. Büyük şema düzeninde çok küçük bir varlığı olabilir, ancak ilginç bir meta, varlık, para, para birimi veya ne şekilde tanımlamak isterseniz.

Çoğu insan kabul edeceği şey, uzun vadede kendisine tutulan kişilere iyi geldiği yönündedir.Geçmiş, gelecekteki getirilerin bir göstergesi olmayabilir, ancak bugünün makroekonomik koşullarını akılda tutmalıyız. Bununla birlikte, Bitcoin’in yapabileceği bir şey, belki de diğer geleneksel yatırımların yapmadığı şey, insanlar kripto para birimleri kurabilir ve faydalarını genişletebilir.

Paranızla uğraştığınızı ve şifrelere inanmanızın bir başka sebebi de budur. Kumar Gaurav, CEO olarak Cashaa (Auxesis Grubu), bize: “Ben Bitcoin değeri ne bu aşamada çok önemli olduğunu düşünmüyoruz. Hepimizin bildiği gibi, pazar payı küçük ve diğer pek çok sorun olduğu için Bitcoin’in hala değişken ve diğer yaygın ticarete tabi ürünlerle karşılaştırıldığını biliyoruz. Ancak sahip olduğumuz en büyük sorun, Bitcoin’in ortalama tüketici alanlarında doğrudan kabul edilmesine yardımcı olabilecek herhangi bir uygulamamız olmadığını “söyledi.

O ekler:

“2017 yılını Bitcoin’in söylenti ve olumsuzluğunu ortadan kaldıracağı ve tüketici alanına gireceği bir yıl olarak bekliyorum. Bitcoin ve Blockchain’in avantajlarının ortalama tüketicilere ulaştırılmasına yardımcı olacak uygulamalar başlayacak. Bir varlık olarak Bitcoin, politik ve ekonomik konularda büyüdüğünde defalarca kanıtlamıştır; bence portföyünü dengelemek için daha kurumsal yatırımcılar alana getirecektir “dedi.

Şuan Bitcoin Alınmalı mı? Satılmalı mı?

Tamamen size kalmış, ancak dünya pazarlarındaki belirsizlik, Çin’deki durum ve kripto para birimleri ile Blockchain teknolojisinin teknolojik umutları dikkate alındığında, Bitcoin kötü bir yatırım değil.

Bir sıçrama ve sıçrama alıyor, ancak yatırımların hepsi bu kadar. Bilgilendirilmiş bir karar vermelisiniz ve piyasaları zamanlamaya çalışmayın. Bitcoin’in bu konuda oynaklığı vardır ve kısa sürede ortadan kaybolmaması olasıdır. Söyleyebileceğim bir şey ve kesme taşı üzerine başımı sokmakla birlikte, bazı Bitcoin’imi cüzdanınızda tutmaktır, çocuklarınız gelecekte size teşekkür edebilir.

Özet
Çin, Donald Trump ve Bitcoin Üçgeni - BTC Haber
Makale Adı
Çin, Donald Trump ve Bitcoin Üçgeni - BTC Haber
Açıklama
Çin, Donald Trump ve Bitcoin, bu üç özel isim son günlerde sürekli karşımıza çıkıyor. Bitcoin piyasasını rekor seviyelere yükseltip sonrada dibe çakıyorlar.
Yazar
Yayıncı Adı
btchaber.com
Yayıncı Logosu

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?
Piyasa Analizi
shares0 views
Piyasa Analizi
shares0 views

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?

BTCHABER - Mar 30, 2018

Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor! Bu yıl en son test ettiği…

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

BTCHABER - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

BTCHABER - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.