Çin, Bitcoin Kullanıcılarını Uyardı! BTCC, HUOBI ve OKCoin

8 Ocak 2017
517 Görüntülenme
2 Comments

Çin, Bitcoin Kullanıcılarını Uyardı! Bir süredir Bitcoin, iyimser fiyat miting geçen hafta, büyük ölçüde Çin hükümeti olası risklere karşı Bitcoin kullanıcılarına bir uyarı yayınladı! Son 24 saatte bitcoin %21 değer kaybetti. Fakat söylenildiği gibi bir yasaklama söz konusu değildir.

5 Ocak günü, Çin Halk Bankası (PBOC) kendi duruşunu vurgulamak için bir bildiri yayınladı Çin Bitcoin’i para birimi olarak dikkate almaz . Bununla birlikte, Çin merkez bankası Bitcoin’in hâlâ sanal para birimi veya ülke çapında yasal olarak işlem gören ve kullanılan sanal bir “para birimi” olduğunu vurguladı.

Ülke içindeki yerel makamlar, BTCC, Huobi ve OKCoin gibi önde gelen Bitcoin borsalarıyla ülkedeki Bitcoin şirketlerine uygulanan düzenleyici çerçeve ve politikaların durumunu görüştüler.Görüşmeler sırasında merkez bankasının üç borsadan “yalnızca Çin yönetmeliklerine ve politikalarına uygun işlemleri sürdürmesini istediği açıklandı.”

BTCC Çin Bitcoin Borsasısın Son 24 Saatlik BTC/CNY Grafiği

Esasen, Çin hükümeti ve merkez bankası, genel olarak, merkezi bir bankanın veya Çin’deki diğer herhangi bir devlet kurumunun, Bitcoin’in tutabileceği veya sahip olmayabileceği herhangi bir potansiyel riskten sorumlu olmadığını kabul eden mantıklı bir uyarı ve bildirimde bulundu.

Çin’in merkez bankası belirtti :

Bitcoin belirli bir sanal iyi ve para birimi olarak yasal statüye sahip değil. Pazar dolaşımında para olarak kullanılamaz ve kullanılmamalıdır. Katılımcı kurumlar ve kişiler, Bitcoin yatırımları gibi faaliyetlerde dikkatle yer almalı ve ilgili sorumlulukları ve riskleri üstlenmelidir “dedi.

Açıklamanın gerçek niyetlerinden bağımsız olarak, bazı medya organları ve kamuoyundaki figürler, Bitcoin’in artan değeri ve kullanımı üzerine Çin hükümetinin endişesinden kaynaklanan mantıklı ve standart bir bildirimin ne olduğunu kışkırtıyordu.

Çin hükümeti ve merkez bankası genel nüfusa devlet tarafından Bitcoin’in bağımsız kullanımından sorumlu olmadığını anlamak için bir açıklama yapmasına rağmen yanlış yönlendirilen ve yanlış yönlendirilen sahte propaganda ve söylentilerle Bitcoin’in potansiyel yasaklarından bahsetmesine yol açtı.

Huobi Çin Bitcoin Borsası Son 24 Saatlik BTC/CNY Grafiği

BTCC, PBOC dan yapılan açıklamaya göre :

“BTCC, Çin Halk Bankası ile düzenli olarak görüşür ve biz, Çin’in yasalarına ve yönetmeliklerine uygun olarak çalıştığımızdan emin olmak için onlarla yakından çalışırız. PBOC’dan bugün yapılan açıklamada, Bitcoin ticaretinde belirgin bir oynaklığın olduğunu ve 2013 yılında Bitcoin’in sanal bir mal olduğunu ve yasal ihale statüsünün olmadığını bildiren bir bildirimden de bahsediliyor. Kullanıcılarımızın tümü, sanal ürünlerle ilgili mevcut politikaların yanı sıra, değişken piyasalar ticaretinde karşılaşılan riskleri de bilmeliler. “

Çin Bitcoin döviz piyasasının ve tüm Bitcoin sektöründe böyle yanlış spekülasyonlar gelen düşüş, yüzde 21 zarar kaydedildi Bitcoin fiyatı düştü, $ 1,010 iken bir gecede 876 $ a kadar geriledi.

Çin Bitcoin’i yasakladığında ne olacak?

Çin’in Bitcoin hakkındaki uyarı ifadesi yayınlanmasından bu yana 24 saat içinde% 21’lik bir düşüşe neden olursa, Bitcoin’in yasaklanması için kaçınılmaz bir adım, 2013’te görüldüğü gibi fiyatı kısa sürede önemli ölçüde aşağı çekecektir.

Yatırımcılar ve tüccarlar değerinin küresel ve merkezi olmayan deposu olarak Bitcoin atıfta avantajı Bitcoin ve güvenlik uzmanı Andreas Antonopoulos olarak değil tek bir varlık ya da grup, yasaklama veya ağ kapatma yeteneğine sahip olduğunu  anlamak gerektiğini belirtti :

“Soru, Bitcoin’in düzenlenip düzenlenmeyeceği değil, düzenlenip düzenlenemeyeceği.Gerçek “hayır” dır. Gerisi nostaljidir. “

Özet
Çin, Bitcoin Kullanıcılarını Uyardı! BTCC, HUOBI ve OKCoin
Makale Adı
Çin, Bitcoin Kullanıcılarını Uyardı! BTCC, HUOBI ve OKCoin
Açıklama
Çin , Bitcoin Kullanıcılarını Uyardı! Çin hükümeti olası risklere karşı Bitcoin kullanıcılarını uyardı. Bitcoin Yasal Bir Sanal Para Birimidir.
Yazar
Yayıncı Adı
http://www.btchaber.com/
Yayıncı Logosu

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?
Piyasa Analizi
shares0 views
Piyasa Analizi
shares0 views

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?

BTCHABER - Mar 30, 2018

Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor! Bu yıl en son test ettiği…

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

BTCHABER - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

BTCHABER - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

2 Responses

  1. Hi, I do believe your web site might be having internet browser compatibility problems.
    When I look at your site in Safari, it looks fine however, when opening in I.E., it’s got some overlapping issues.
    I simply wanted to provide you with a quick heads up!

    Yanıtla

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

%d blogcu bunu beğendi: