Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Alım – Satım

18 Temmuz 2017
579 Paylaşımlar 21,165 Görüntülenme
1 Comments

Bitcoin nasıl alınır ve bitcoin nasıl satılır. Türkiye de bitcoin almak için hangi adımları izlemeliyiz? Türk Lirası ise bitcoin nasıl alınır? Cevaplar bu yazımızda.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Ülkemizde Türk Lirası ile bitcoin almak veya satmak için alternatif bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını aşağıda kullanıcı deneyimleriyle birlikte paylaşıyoruz.

bitcoin nasıl alınır?

Türk Lirası ile Bitcoin Alım – Satım Siteleri

Bunların en başında paribu.com gelmektedir.
Şirket İsmi: Paribu Teknoloji Anonim Şirketi
Web Sayfası: https://www.paribu.com/
Faaliyet Alanı: Bitcoin Borsası
Güvenlik Derecesi: 10/10
Hizmet Derecesi: 10/10
paribu.com sitesi bir bitcoin borsasıdır. Türk Lirası ile bitcoin alım satım için şuan ülkemizde en çok kullanılan ve en hızlı hizmeti veren sistemdir. Bu sitede bitcoin almak için tek yapmanız gereken üye olmak ve almak istediğiniz btc miktarı kadar TL. yi paribu.com un hesabına göndermektir. Sonrasında ister piyasa yapıcı olarak olarak isterseniz de piyasa alıcı olarak hızlı ve güvenli bir şekilde bitcoin alıp satabilirsiniz. Site 7/24 limitsiz ve çok hızlı para çekme imkanı sunmakta olup yine 7/24 online destek hizmeti vermektedir. Tek tıkla işlem yapabilme imkanı, düşük komisyon ücretleri ve adresinin belli olması ile de şuan en çok kullanılan sistemdir.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji haber sitesi Webrazzinin Paribu hakkındaki haberi : http://webrazzi.com/2017/04/05/yeni-bitcoin-borsasi-paribu-com-turkiyenin-kripto-para-potansiyelini-aciga-cikarmak-istiyor/

Diğer bir alternatif ise koinim.com
Şirket İsmi: Veriyol Bilişim ve Reklam Hizmetleri
Web Sayfası: https://koinim.com
F
aaliyet Alanı: Bitcoin ve Litecoin Borsası
Güvenlik Derecesi: 10/10
Hizmet Derecesi: 10/3
koinim.com sitesi çoktandır açık olan fakat gerek para çekme yatırma hizmetlerindeki gecikmeler olsun gerekse hızlı alım satım yapmakta çekilen zorluklar olsun bir çok sebepten pek tercih edilen bir sistem değildi. Fakat btcturk.com un Türkiye deki banka hesaplarının kapatılmasının ardından kullanılmak zorunda kalınmıştır. Sitede alım satım yapmak çok yavaş işlemesiyle birlikte para çekme işlemleri 2 iş günü içerisinde yapılıyor. Bazen bir kaç saat içerisinde bazende bir sonraki gün tl çekme emirlerini gerçekleştiriyorlar. Site tasarım ve kullanılabilirlik açısından fazlasıyla zayıf fakat hatırı sayılır işlem hacimleri bulunmaktadır.

Başka bir alternatif ise Btcturk.com fakat bu borsanın şirketi Kuzey Kıbrıs da bulunmaktadır.Sebebi tam anlaşılamamasıyla birlikte Türkiye deki banka hesapları kapatıldı. Fakat btcturk.com yetkilileri kimseyi mağdur etmeyerek herkesin hesabında bulunan BTC ve Türk Liralarını çekmeleri için uyarıda bulundu. Site bu gün hala açık olup mevcut sorunlarını giderdikten sonra belki tekrar faaliyete geçebilir.

Site aktif olmadığı için derecelendirmelerini yazmıyoruz. Tekrar aktif olur ise sistemi test ederek, değerlendirmeleri buraya yazarız.

Dip Not

btchaber.com un bu sistemlerin herhangi biriyle bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Bu yazı btchaber.com yazarları tarafından hazırlanmıştır. Bu sitelerin sahipleri veya şirketleri hakkında herhangi bir yorum veya öneri içermemektedir.
Sundukları bitcoin borsası hizmetleri hakkındaki, kullanıcı yorumlarına dayanarak hazırlanmıştır. Faaliyetlerinin veya hizmetlerinin bu makalede yazdığı gibi olmadığını düşünüyorlar ise yine bu makale altına yorum yazabilirler.

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?
Piyasa Analizi
shares0 views
Piyasa Analizi
shares0 views

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?

Ömer Ergin - Mar 30, 2018

Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor! Bu yıl en son test ettiği…

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

Ömer Ergin - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

Ömer Ergin - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

One Response

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: