Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Alım – Satım

1 Mayıs 2017
579 Paylaşımlar 19634 Görüntülenme

Bitcoin nasıl alınır ve bitcoin nasıl satılır. Türkiye de bitcoin almak için hangi adımları izlemeliyiz? Türk Lirası ise bitcoin nasıl alınır? Cevaplar bu yazımızda.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Ülkemizde Türk Lirası ile bitcoin almak veya satmak için alternatif bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını aşağıda kullanıcı deneyimleriyle birlikte paylaşıyoruz.

bitcoin nasıl alınır?

Türk Lirası ile Bitcoin Alım – Satım Siteleri

Bunların en başında paribu.com gelmektedir.
Şirket İsmi: Paribu Teknoloji Anonim Şirketi
Web Sayfası: https://www.paribu.com/
Faaliyet Alanı: Bitcoin Borsası
Güvenlik Derecesi: 10/10
Hizmet Derecesi: 10/10
paribu.com sitesi bir bitcoin borsasıdır. Türk Lirası ile bitcoin alım satım için şuan ülkemizde en çok kullanılan ve en hızlı hizmeti veren sistemdir. Bu sitede bitcoin almak için tek yapmanız gereken üye olmak ve almak istediğiniz btc miktarı kadar TL. yi paribu.com un hesabına göndermektir. Sonrasında ister piyasa yapıcı olarak olarak isterseniz de piyasa alıcı olarak hızlı ve güvenli bir şekilde bitcoin alıp satabilirsiniz. Site 7/24 limitsiz ve çok hızlı para çekme imkanı sunmakta olup yine 7/24 online destek hizmeti vermektedir. Tek tıkla işlem yapabilme imkanı, düşük komisyon ücretleri ve adresinin belli olması ile de şuan en çok kullanılan sistemdir.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji haber sitesi Webrazzinin Paribu hakkındaki haberi : http://webrazzi.com/2017/04/05/yeni-bitcoin-borsasi-paribu-com-turkiyenin-kripto-para-potansiyelini-aciga-cikarmak-istiyor/

Diğer bir alternatif ise koinim.com
Şirket İsmi: Veriyol Bilişim ve Reklam Hizmetleri
Web Sayfası: https://koinim.com
F
aaliyet Alanı: Bitcoin ve Litecoin Borsası
Güvenlik Derecesi: 10/10
Hizmet Derecesi: 10/3
koinim.com sitesi çoktandır açık olan fakat gerek para çekme yatırma hizmetlerindeki gecikmeler olsun gerekse hızlı alım satım yapmakta çekilen zorluklar olsun bir çok sebepten pek tercih edilen bir sistem değildi. Fakat btcturk.com un Türkiye deki banka hesaplarının kapatılmasının ardından kullanılmak zorunda kalınmıştır. Sitede alım satım yapmak çok yavaş işlemesiyle birlikte para çekme işlemleri 2 iş günü içerisinde yapılıyor. Bazen bir kaç saat içerisinde bazende bir sonraki gün tl çekme emirlerini gerçekleştiriyorlar. Site tasarım ve kullanılabilirlik açısından fazlasıyla zayıf fakat hatırı sayılır işlem hacimleri bulunmaktadır.

Başka bir alternatif ise Btcturk.com fakat bu site Kuzey Kıbrıs da bulunmaktadır. Türkiye deki bankalar aracılığı ile de gerçekten hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktaydı. Fakat sebebi tam anlaşılamamasıyla birlikte Türkiye deki banka hesapları kapatıldı. Fakat btcturk.com yetkilileri kimseyi mağdur etmeyerek herkesin hesabında bulunan BTC ve Türk Liralarını çekmeleri için uyarıda bulundu. Site bu gün hala açık olup mevcut sorunlarını giderdikten sonra belki tekrar faaliyete geçebilir. Btcturk aynı zamanda Yunanistan dada faaliyet göstermektedir. Site aktif olmadığı için derecelendirmelerini yazmıyoruz. Tekrar aktif olur ise sistemi test ederek, değerlendirmeleri buraya yazarız.

Dip Not

btchaber.com un bu sistemlerin herhangi biriyle bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Bu yazı btchaber.com yazarları tarafından hazırlanmıştır. Bu sitelerin sahipleri veya şirketleri hakkında herhangi bir yorum veya öneri içermemektedir.
Sundukları bitcoin borsası hizmetleri hakkındaki, kullanıcı yorumlarına dayanarak hazırlanmıştır. Faaliyetlerinin veya hizmetlerinin bu makalede yazdığı gibi olmadığını düşünüyorlar ise yine bu makale altına yorum yazabilirler.

Belki İlginizi çekebilir

PTT Elektronik Para İhraç Edebilecek – Kripto Para ile İlgisizdir
Genel
shares799 views
Genel
shares799 views

PTT Elektronik Para İhraç Edebilecek – Kripto Para ile İlgisizdir

BTCHABER - May 01, 2017

PTT Elektronik para ihraç edebilecek haberini, başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar ile ilgili bir gelişme sanabilirsiniz! Fakat haberde bahsi…

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu
Bitcoin
shares716 views
Bitcoin
shares716 views

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu

BTCHABER - Şub 10, 2017

Bitcoin çekme hizmetleri geçici süre ile durdurulmuştur. Çin'in en yaygın kullanılan iki adet borsalarından iki tanesi, bir ay boyunca bitcoin ve…

PascalCoin Nedir? PascalCoin Hakkında Detaylı Bilgi
Diğer Dijital Paralar
shares556 views
Diğer Dijital Paralar
shares556 views

PascalCoin Nedir? PascalCoin Hakkında Detaylı Bilgi

BTCHABER - Oca 26, 2017

PascalCoin Nedir, sıfırdan yazılmış yeni bir şifreleme yüzdesi ve bir işlem geçmişi olmadan çalışmak üzere tasarlandı, çift harcamaları veya dengeyi…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.