Bitcoin deki Sert Düşüşler Yükselişini Engelleyemedi

8 Ocak 2017
287 Görüntülenme

Bitcoin deki sert düşüşler yükselişini engelleyemedi. BitcoinAverage’nın kurucusu Shaun Gilchrist, INR, KRW, BRL, MXN ve diğerleri gibi ABD doları dışındaki para birimlerinde sürekli olarak daha yüksek primlerin bulunduğuna inanıyor.

Ginchrist Cointelegraph ile sohbet ederek şunları söyledi: “Tarihsel olarak, para birimleri P2P pazarlarına yoğunlaştığında ve daha düşük hacimli para birimleri küresel fiyattan uzaklaşmaya başladığında, yukarı doğru hareketler muhtemelen geliyor” dedi.

Bitcoin’i satın almak için bu ülkelerin bir kısmında Bitcoin’i elde etmenin engeli büyüktür, sadece bir dövize dahili bir banka havalesi yapmanın (bir çok USD veya EUR borsasında olduğu gibi) bir durum değil “dedi.

Bitcoin deki sert düşüşler ve Çıkışlar

Bu, bu ülkelerdeki kullanıcıların Bitcoin elde etmek için daha fazla ödemek zorunda kalıyoruz olsa da, büyük bir olmasını teyit edilmemiştir yükselişi sürüş faktör 2017 yılı başında, bir yıl deneyimli dijital para fiyat zaman Bitcoin büyük benimsenmesi Gelişmekte olan piyasalarda görülmesi bekleniyor.

Gilchrist’in, Bitcoin’in, Hindistan’ın demonetizasyon sürecinin ilan edilmesiyle dünyanın diğer yerlerinde elde edilenden daha yüksek oranlarda satıldığına dair yakın tarihli raporlara paralel olarak gözlemlerine rağmen.

Bitcoin Popülerliği Artıyor

Singapur merkezli BitX’in benzer bir iddiasının daha yüksek Bitcoin fiyatıyla yapıldığı bir başka ülke ise Nijerya. Yakın zamandaki Google analytics, Nijerya’nın şu anda Bitcoin’de arama ilgisi bulunan dünyanın en iyi ülkesi olduğunu gösteriyor.

Bu tür primlerin Bitcoin’i satın almak için yerleştirilmesi, Hindistan rupisi ve Nijeryalı naira gibi daha düşük hacimli para birimlerinden gelen talebin aniden daha da büyüdüğünü gösteriyor.

BitcoinAverage, açık kaynak başlangıcından beri dünyanın en büyük Bitcoin işletmelerine ve uygulamalarına fiyat verileri sunmak için gelen Gilchrist, trendin 2013’te yaşananlara benzer unsurlara sahip olduğunu da ekledi.

“Kullanıcılara sunulan tek seçeneklerden biri, LocalBitcoins gibi P2P platformlarını kullanmaktır ve mitinge atlamak istiyorsa, prim oranını ödemek zorunda kalıyorlar. 2013 balonunda da aynı şey oldu. O dönemde GBP piyasasını izliyordum, sıkı bankacılık pozisyonları ve İngiltere merkezli borsalar ile ortaklık eksikliği nedeniyle (global olarak mali gücünü garip bir şekilde düşünen) başka bir yerel pazar da giriş için zor bir engel oluşturuyordu. O zaman, insanlar ATM’ye kadar yüzde 50 prim ödüyorsa, yakınlarda benzer bir şey devam ediyor “dedi.

Gilchrist, gözlemlenen trendin ne kadar süreceğini sordu: “Tahminim ATH test edilinceye kadar, sonra da kim bilir? Kısa vadeli sonuç hep birlikte olacak “dedi.

Hindistan’ın Bitcoin Üzerindeki Etkisi

Hindistan, aynı zamanda Vivekomon olarak bilinen Vivek, erken bir Bitcoiner ikinci en kalabalık ülkesi, bazı gördü Gilchrist katılmaktadır Bitcoin ile iyileştirmeler .

O, Bitcoin ile ilgili aktivitelerin hacimlerinin Hindistan’da 10 kat arttığını ve dijital para birimi, Hintli iş dünyası ve haber çevreleri arasında bilinirliği büyük zaman kazandığından iyi bilinen bir isim haline geldiğini söyledi. Ancak, geçmiş mitingin Donald Trump’in seçimi ve Çin’deki durumla bağlantılı olduğunu, ancak Hindistan’ın da önemli bir rol oynadığını savunuyor.

Belki İlginizi çekebilir

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?
Piyasa Analizi
shares0 views
Piyasa Analizi
shares0 views

Bitcoinde Büyük Düşüş Alım Fırsatı Olabilir mi?

BTCHABER - Mar 30, 2018

Bitcoin tüm zamanların en büyük düşüşünü devam ettirirken teknik analizler dönüş noktasının geldiğini gösteriyor! Bu yıl en son test ettiği…

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi
Genel
shares0 views1
Genel
shares0 views1

İmera’ya Bitcoin Ödemeli Konser Teklifi

BTCHABER - Ara 23, 2017

İmera'nın Viyana konserinde ödeme Bitcoin ile yapılacak. Kripto para birimi olan Bitcoin'in adını bu defa Türkiye'de bambaşka bir sektörde duyacağız.…

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!
Alt Coin Haberleri
shares0 views
Alt Coin Haberleri
shares0 views

Litecoin’in Yaratıcısı Elindeki Tüm LTC’leri Sattı!

BTCHABER - Ara 21, 2017

Litecoin'in yaratıcısı olan Charlie Lee, biranda elinde ne var ne yok bütün Litecoin'lerini satıp ve bağışladığını açıkladı. Litecoin'in yaratıcısı Lee,…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.