Bitcoin deki Sert Düşüşler Yükselişini Engelleyemedi

8 Ocak 2017
254 Görüntülenme

Bitcoin deki sert düşüşler yükselişini engelleyemedi. BitcoinAverage’nın kurucusu Shaun Gilchrist, INR, KRW, BRL, MXN ve diğerleri gibi ABD doları dışındaki para birimlerinde sürekli olarak daha yüksek primlerin bulunduğuna inanıyor.

Ginchrist Cointelegraph ile sohbet ederek şunları söyledi: “Tarihsel olarak, para birimleri P2P pazarlarına yoğunlaştığında ve daha düşük hacimli para birimleri küresel fiyattan uzaklaşmaya başladığında, yukarı doğru hareketler muhtemelen geliyor” dedi.

Bitcoin’i satın almak için bu ülkelerin bir kısmında Bitcoin’i elde etmenin engeli büyüktür, sadece bir dövize dahili bir banka havalesi yapmanın (bir çok USD veya EUR borsasında olduğu gibi) bir durum değil “dedi.

Bitcoin deki sert düşüşler ve Çıkışlar

Bu, bu ülkelerdeki kullanıcıların Bitcoin elde etmek için daha fazla ödemek zorunda kalıyoruz olsa da, büyük bir olmasını teyit edilmemiştir yükselişi sürüş faktör 2017 yılı başında, bir yıl deneyimli dijital para fiyat zaman Bitcoin büyük benimsenmesi Gelişmekte olan piyasalarda görülmesi bekleniyor.

Gilchrist’in, Bitcoin’in, Hindistan’ın demonetizasyon sürecinin ilan edilmesiyle dünyanın diğer yerlerinde elde edilenden daha yüksek oranlarda satıldığına dair yakın tarihli raporlara paralel olarak gözlemlerine rağmen.

Bitcoin Popülerliği Artıyor

Singapur merkezli BitX’in benzer bir iddiasının daha yüksek Bitcoin fiyatıyla yapıldığı bir başka ülke ise Nijerya. Yakın zamandaki Google analytics, Nijerya’nın şu anda Bitcoin’de arama ilgisi bulunan dünyanın en iyi ülkesi olduğunu gösteriyor.

Bu tür primlerin Bitcoin’i satın almak için yerleştirilmesi, Hindistan rupisi ve Nijeryalı naira gibi daha düşük hacimli para birimlerinden gelen talebin aniden daha da büyüdüğünü gösteriyor.

BitcoinAverage, açık kaynak başlangıcından beri dünyanın en büyük Bitcoin işletmelerine ve uygulamalarına fiyat verileri sunmak için gelen Gilchrist, trendin 2013’te yaşananlara benzer unsurlara sahip olduğunu da ekledi.

“Kullanıcılara sunulan tek seçeneklerden biri, LocalBitcoins gibi P2P platformlarını kullanmaktır ve mitinge atlamak istiyorsa, prim oranını ödemek zorunda kalıyorlar. 2013 balonunda da aynı şey oldu. O dönemde GBP piyasasını izliyordum, sıkı bankacılık pozisyonları ve İngiltere merkezli borsalar ile ortaklık eksikliği nedeniyle (global olarak mali gücünü garip bir şekilde düşünen) başka bir yerel pazar da giriş için zor bir engel oluşturuyordu. O zaman, insanlar ATM’ye kadar yüzde 50 prim ödüyorsa, yakınlarda benzer bir şey devam ediyor “dedi.

Gilchrist, gözlemlenen trendin ne kadar süreceğini sordu: “Tahminim ATH test edilinceye kadar, sonra da kim bilir? Kısa vadeli sonuç hep birlikte olacak “dedi.

Hindistan’ın Bitcoin Üzerindeki Etkisi

Hindistan, aynı zamanda Vivekomon olarak bilinen Vivek, erken bir Bitcoiner ikinci en kalabalık ülkesi, bazı gördü Gilchrist katılmaktadır Bitcoin ile iyileştirmeler .

O, Bitcoin ile ilgili aktivitelerin hacimlerinin Hindistan’da 10 kat arttığını ve dijital para birimi, Hintli iş dünyası ve haber çevreleri arasında bilinirliği büyük zaman kazandığından iyi bilinen bir isim haline geldiğini söyledi. Ancak, geçmiş mitingin Donald Trump’in seçimi ve Çin’deki durumla bağlantılı olduğunu, ancak Hindistan’ın da önemli bir rol oynadığını savunuyor.

Belki İlginizi çekebilir

PTT Elektronik Para İhraç Edebilecek – Kripto Para ile İlgisizdir
Genel
shares799 views
Genel
shares799 views

PTT Elektronik Para İhraç Edebilecek – Kripto Para ile İlgisizdir

BTCHABER - May 01, 2017

PTT Elektronik para ihraç edebilecek haberini, başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar ile ilgili bir gelişme sanabilirsiniz! Fakat haberde bahsi…

Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Alım – Satım
Bitcoin
579 shares19634 views
Bitcoin
579 shares19634 views

Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Alım – Satım

BTCHABER - Nis 05, 2017

Bitcoin nasıl alınır ve bitcoin nasıl satılır. Türkiye de bitcoin almak için hangi adımları izlemeliyiz? Türk Lirası ise bitcoin nasıl…

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu
Bitcoin
shares716 views
Bitcoin
shares716 views

Çin’in Büyük Borsalarından İkisi Bitcoin Çekme İşlemlerini Durdurdu

BTCHABER - Şub 10, 2017

Bitcoin çekme hizmetleri geçici süre ile durdurulmuştur. Çin'in en yaygın kullanılan iki adet borsalarından iki tanesi, bir ay boyunca bitcoin ve…

Yorum Bırak

Your email address will not be published.